konkurs o wsi 2

13 grudnia odbył się szkolny konkurs wiedzy o Bieńkówce, w którym wzięli udział uczniowie klas IV – VIII. Był to konkurs, w który uczniowie mieli za zadanie wykazać się wiedzą na temat zwyczajów świątecznych naszej wsi, a także znajomością historii i geografii Bieńkówki.

W atmosferę konkursu wprowadziła wszystkich odśpiewana wspólnie "Piosenka o Bieńkówce" autorstwa Pana Józefa Kołodziejczyka – nauczyciela, który pracował przed laty w Szkole nr 2 w Bieńkówce i ukochał naszą piękna wioskę i jej mieszkańców.

W tym roku konkurs przebiegał w dwóch grupach wiekowych: klasy IV – VI i klasy VII – VIII.
W zmaganiach konkursowych brały udział 3- osobowe drużyny z klas IV – VI i indywidualni uczniowie z klas VII – VIII.

Konkurs przygotowały i prowadziły Panie: Anna Kruźlak i Agnieszka Bogdanik, a pytania zostały opracowane w oparciu o książkę pt. „Bieńkówka przez siedem wieków”.
Współorganizatorem i fundatorem nagród była Biblioteka Publiczna w Bieńkówce.
Uczniów oceniała Komisja w składzie: P. Alicja Malina, P. Jolanta Szczerba, P. Małgorzata Stanaszek.

W konkursie drużynowym

I miejsce - klasa Vb (Zofia Gaura, Beata Lenik, Kornelia Kwiatek)

II miejsce - klasa VI ( Magdalena Szczepaniak, Andrzej Sałapat, Wiktor Chromy)

III miejsce - klasa IVb ( Malwina Kot, Martyna Polak, Filip Kiełbus)