Dopasuj wielkość czcionki:

Zwiększ . Wyzeruj . Zmniejsz

Szkoła Podstawowa

im. Świętej Królowej Jadwigi w Bieńkówce

Get Adobe Flash player

    W październiku kolejne grupy uczniów w klasy VIb poznawały podstawy drukowania na drukarce 3D oraz programy do projektowania i drukowania. W ramach ćwiczeń wydrukowano zakładki "serca" jako prezenty dla nauczycieli oraz zakładki "łapki", które wręczone będą pierwszoklasistom w czasie pasowania na czytelnika. Na zakończenie wydrukowano kotka. 

zakladki

Na lekcjach biologii prowadzono mikroskopowe obserwacje tkanek roślinnych. Na chemii budowano modele cząsteczek kwasów nieorganicznych z modeli kulkowych. Natomiast klasowa walizka z fizyki posłużyła do wyznaczania gęstości ciał o regularnych kształtach.

labpazdziernik

Na zajęciach dodatkowych uczniowie zamienili się w konstruktorów mostów i różnych pojazdów wykorzystując zestawy: Budujemy mosty oraz Konstrukcje STEAM.

labpazdziernik1

W październiku odbyły się dwie akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz Pasowanie pierwszoklasistów, na których to wykorzystano zestaw nagłaśniający oraz aparat cyfrowy. Aparat wykorzystywany był również w czasie wycieczek klasowych.

Edukacyjna przygoda z Laboratoriami Przyszłości rozpoczęta. 


W pierwszym miesiącu dzięki zestawom do budowania figur przestrzennych uczniowie kształtowali swoją wyobraźnię przestrzenną. Budowali różne figury, m.in. bryły platońskie, bryły archimedesowe oraz własne konstrukcje.

bryly


Na lekcjach biologii uczniowie poznali budowę mikroskopu optycznego i obserwowali m.in. tkanki zwierzęce. Dzięki kamerze obraz mogli jednocześnie oglądać wszyscy uczniowie w klasie.

mikroskop


Wykorzystując zestaw "Klasowa fizyka z walizki" uczniowie dokonywali pomiaru wartości siły ciężkości.

fizyka 2


Po czerwcowych testach drukarki 3D, pierwsza grupa uczniów wykonała swoje samodzielne wydruki. Zapoznali się z programami do projektowania i do drukowanie.

3D


W czasie akademii z okazji rocznic wrześniowych wykorzystano zestaw nagłaśniający, a życie szkoły dokumentowane jest aparatem cyfrowym z kamerą.

laboratoria

    Do naszej szkoły dotarł kolejny sprzęt o wartości 28 000 zł zakupiony w ramach programu rządowego Laboratoria Przyszłości.  

   Nasza szkoła została wyposażona w: mikroskop, kamerę HDLite oraz zestaw preparatów, drukarkę 3D, stoły warsztatowe wraz z imadłami, aparat cyfrowy z kamerą, gimbal.

Od roku szkolnego 2022/2023 uczniowie będą mogli korzystać z zakupionego sprzętu na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych.

laboratoria

    Do naszej Szkoły trafił nowoczesny sprzęt o wartości 42 000 zł zakupiony w ramach programu rządowego Laboratoria Przyszłości. Już wkrótce będziemy mogli korzystać z zestawów konstrukcyjnych do nauki podstaw programowania i elementów robotyki, stacji lutowniczej oraz zestawów do budowania figur przestrzennych.  Nasza Szkoła została wyposażona także w profesjonalny sprzęt nagłaśniający, statyw, mikroport z akcesoriami, mikrofony kierunkowe,  jak również akcesoria konieczne do realizacji nagrań ,elementy oświetlenia.

logo

    Naszej szkole przyznano wsparcie w wysokości 70 000zł w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
    Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

dofinansowanie