Dopasuj wielkość czcionki:

Zwiększ . Wyzeruj . Zmniejsz

Szkoła Podstawowa

im. Świętej Królowej Jadwigi w Bieńkówce

Get Adobe Flash player
Błąd
  • Please activate CG Style plugin...

    II półrocze  rozpoczęło się dla nas bardzo radośnie i szczęśliwie. Po półtorarocznej nauce w budynku Gimnazjum w Budzowie wróciliśmy do odremontowanej i rozbudowanej szkoły w Bieńkówce. Uczniowie szybko rozgościli się w swoich nowych klasach i odkryli wszystkie nowe zakamarki szkoły. Entuzjazm jednak dosyć szybko zniknął, ponieważ do Polski dotarł koronawirus, czyli COVID-19. Gdy w styczniu słyszeliśmy o początku epidemii w prowincji Wuhan w Chinach, to nie myśleliśmy, że wirus okaże się niebezpieczny również dla nas. Sytuacja stała się groźna, gdy koronawirus zaatakował południową Europę, a szczególnie Włochy i bardzo szybko rozprzestrzenił się po całym świecie. W związku z czym epidemia przerodziła się w pandemię. Gdy wirus dotarł do Polski rozpoczęły się dyskusje jaka zahamować jego emisję. Jednym z podjętych kroków było zamknięcie od 12 marca szkół. Początkowo na dwa tygodnie, a ostatecznie aż do końca roku. Zamknięcie szkoły wymusiło na nas przeniesienie nauki do sieci internetowej i rozpoczęcie tzw. zdalnego nauczania. W poszukiwaniu najlepszych komunikatorów i platform zwiedziliśmy: Messengera, Skype'a, Discorda, MyOwnConference, aż w końcu dotarliśmy do Microsoft Teams. Bardzo pomocny był wprowadzony kilka lat wcześniej dziennik elektroniczny. Zamieszczane były w nim zadania dla uczniów oraz ważne informacje dla rodziców. Ale najszybszy kontakt nawiązywaliśmy przez Messengera.

W najtrudniejszej sytuacji byli uczniowie klas ósmych, którzy przejdą do historii jako rocznik najdłużej zdający egzamin ósmoklasisty, bo aż od kwietnia do czerwca. Pierwszy termin (24-26 kwietnia), mimo zwieszenia zajęć nie został odwołany, bo wszyscy liczyli, że po dwóch tygodniach wrócimy do szkoły. Gdy powrót okazał się niemożliwy , to kolejną propozycją był termin tuż po Świętach Wielkanocnych. Jednakże wzrost liczby zachorowań i to uniemożliwił. Później zaczęły się dyskusje, czy nie zrezygnować z egzaminu. Jednak jest on ważnym czynnikiem w procesie rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych ( połowa punktów jest z egzaminu), dlatego zdecydowano, że w odpowiednim reżimie sanitarnym (maseczki, dezynfekcja, dystans) zostanie on przeprowadzony w dniach 16-18 czerwca. Nasi ósmoklasiści mimo utrudnionej sytuacji napisali go bardzo dobrze: język polski- 6 stanin, matematyka-7 stanin, język angielski-6 stanin (najlepiej w gminie).

egzamin3

Rok szkolny zakończyliśmy 26 czerwca, niestety bez uroczystej akademii. Były tylko krótkie spotkania klas ze swoimi wychowawcami, na których uczniowie otrzymali świadectwa i nagrody. W podobnym sposób pożegnaliśmy też ósmoklasistów, którzy nie mogli przygotować tradycyjnego przedstawienia w humorystyczny sposób ukazującego życie szkoły.

zakonczenie

 

 

dzieci malujaTen rok szkolny był rokiem bardzo trudnym i urozmaiconym. Zaczynaliśmy naukę w Budzowie, później przenieśliśmy się wreszcie do nowego budynku naszej szkoły w Bieńkówce. Radość z przebywania “u siebie” nie trwała jednak długo. Wszelkie plany pokrzyżowała nam pandemia. Znów trzeba było odnaleźć się w nowej sytuacji. Ten czas nauki “na odległość” nie był czasem wytchnienia, ani dla uczniów ani dla nauczycieli. Przez te kilka miesięcy wszyscy bardzo wytrwale pracowali. Był to czas nauki, ale i twórczości. W zaciszu uczniowskich domów powstawały bardzo ciekawe i pomysłowe prace plastyczne, którymi chcemy się dziś pochwalić. Zapraszamy do obejrzenia naszej mini-galerii prac plastycznych zawierającej najciekawsze projekty:

Pojazd kosmiczny

Balowa torebeczka dla Kopciuszka

Wycinanka ludowa

Mozaika

Wymarzony ogród

Rodzaje ornamentów

Portret

Pop-Art

Projekt 3D

 

jadwiga

8 czerwca jest dla naszej szkoły dniem wyjątkowym.


Każdego roku odbywała się wtedy uroczysta Msza Święta oraz akademia poświęcona wspomnieniu Patronki naszej szkoły - Świętej Królowej Jadwigi.


Ten rok jest wyjątkowy.
Nie mogliśmy być razem w tak ważnym dla naszej szkolnej społeczności dniu.
Nasi uczniowie nie zapomnieli jednak o swojej patronce.
Z okazji Jej imienin przygotowali portrety naszej pięknej, dobrej i mądrej królowej.


Oto Święta Królowa Jadwiga w oczach uczniów klas piątych.
Zapraszam do obejrzenia naszej mini - galerii.

wielkanocZ okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr, zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze. Wiary w to, że znowu wszystko będzie dobrze. Wielu wspaniałych chwil w gronie rodzinnym. Uśmiechów bliskich i nieznajomych, które pozwalają lżej oddychać i szczęścia, które niejednokrotnie ocala nam życie.


Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy
Szkoły Podstawowej im. Świętej Królowej Jadwigi
w Bieńkówce

eko

W dniu 5 marca 2020r. odbył się

Małopolski Konkurs Ekologiczny „Na ratunek Ziemi”

organizowany przez Szkołę Podstawową w Trąbkach i objęty honorowym patronatem m.in. Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Kopalni Soli w Wieliczce.


Temat tegorocznej już XX edycji konkursu brzmiał : „Zdrowie i sól”. W turnieju wiedzy naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów :

Jakub Kunas z klasy IIIa oraz Maria Szczurek z klasy VIIIb.


Obydwoje wykazali się ogromną wiedzą uzyskując tytuły laureatów konkursu.
Jakub zdobył I miejsce w kategorii klas I – III
Marysia zdobyła III miejsce w kategorii klas VII - VIII


Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!