bibula1

9 maja 2014 r. odbył się szkolny konkurs „ Bibułkowe kwiaty”. Uczestnicy konkursu wykonywali kwiaty z bibuły lub krepiny według instrukcji, które zdobyli z różnych źródeł informacji ( mama, babcia, internet, książka... ) . Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani i okazali się prawdziwymi artystami.

Wyniki konkursu:

- klasy I - III

Iwona Pająk(kl.III) - I miejsce

Maria Szczurek (kl.IIb) - II miejsce

Kornelia Pająk (kl.I) - III miejsce

Aleksandra Lenik (kl.III), Michał Ogarek (kl.III), Aleksander Kazanowski-Krupa (kl.IIb) - wyróżnienie

- klasy IV - VI

Joanna Pająk (kl.VIb) - I miejsce

Bogumiła Nieciąg (kl.VIb) - II miejsce

Monika Rymarczyk (kl.VIb) - III miejsce

Barbara Jończyk (kl.IVb), Beata Zgudziak (kl.V), Emilia Sala (kl.V) - wyróżnienie

Wszystkie prace można podziwiać w szkolnej galerii.

bibula2  bibula3

Po konkursie odbyły się warsztaty bibułkarskie, które poprowadziły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

bibula4

swieto ziemi 1

25 kwietnia uczniowie klasy IVa zaprezentowali przedstawienie, w którym zachęcali wszystkich do dbania o środowisko naturalne. Uczniowie pod postaciami zwierząt ukazali, jak wgląda świat, gdy człowiek nie szanuje przyrody. Zwrócono uwagę, że czysta i piękna planeta, to także nasze zadanie. A zacząć powinniśmy od sprzątania naszego najbliższego otoczenia.

Przedstawienie uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej.

swieto ziemi 2 swieto ziemi 3

paton konkurs 1

24 kwietnia przeprowadzono szkolny konkurs wiedzy o patronie. Odbył sie zgodnie z zasadami teleturnieju "Jeden z dziesięciu". Wszyscy uczestnicy konkursu byli wspaniale przygotowani i wykazali się dużą wiedzą o życiu św. Królowej Jadwigi.

patron konkurs 2

patron konkurs 3

W konkursie wzięli udział: Monika Rymarczyk (kl.VIb), Julia Kołacz (kl.VIa), Emilia Chromy (kl.VIa), Sylwia Polak (kl.V), Emilia Sala (kl.V), Natalia Jończyk (kl.IVa), Piotr Jończyk (kl.VIb), Milena Pupczyk (kl.VIb), Jolanta Nieckula (kl.V), Aleksandra Ogarek (kl.VIa)

patron konkurs 4

Wyniki końcowe konkurs:

I miejsce - Sylwia Polak

II miejsce - Emilia Sala

III miejsce - Julia Kołacz

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

wielkanoc 1

16 kwietnia odbył się uroczysty apel wielkanocny. Uczniowie naszej szkoły przygotowali spektakl pt. "Mój Chrystus połamany". Ukazali, jak ważne jest aby w codziennym życiu zauważać człowieka potrzebującego pomocy. Może nim być: mijający nas przechodzień, kolega z ławki, staruszka sąsiadka, ... . Pomagając im dźwigać ich krzyże, pomagamy dźwigać krzyż Chrystusowi.

wielkanoc 2 wielkanoc 3

wielkanoc 4

Na zakończeni Pani Dyrektor złożyła świąteczne życzenia i przypomniała o bezpiecznym zachowaniu się w czasie  przerwy świątecznej.

1 kwietnia, kiedy większość uczniów skupiała się nad wymyślaniem jak najlepszych żartów, to nasi szóstoklasiści pisali egzamin kompetencyjny. Na początku jeszcze buzie mieli uśmiechnięte ...

spr 1

... ale później w pocie czoła przelewali na papier wszystkie swoje wiadomości.

spr 2

Tuż po egzaminie analizując zadania pojawiły się pierwsze westchnienia: "Aha..", "Rzeczywiście, tak miało być..." itp., dlatego trochę z niepokojem oczekujemy wyników egzaminu. Test, który pozornie wydawał się prosty, krył bowiem swoje pułapki.