Dopasuj wielkość czcionki:

Zwiększ . Wyzeruj . Zmniejsz

Szkoła Podstawowa

im. Świętej Królowej Jadwigi w Bieńkówce

Get Adobe Flash player

Losowe foto.

20191105_093134
_MG_0456 (2)
20191105_092734

Licznik

Dziś4
Wczoraj137
Tydzień263
Miesiąc860
od 09-VI-2015239138

Obecnie

1
Osoba/y

logo kuratorium

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

    27 października klasy 5a i 5b wraz z wychowawcami mgr Dorotą Cholewą, mgr Beatą Knapczyk oraz mgr Małgorzatą Stanaszek odbyły autokarową wycieczkę do Suchej Beskidzkiej i Wadowic.

    Pierwszym przystankiem podczas długo oczekiwanej wycieczki był Zamek w Suchej Beskidzkiej zwany „Małym Wawelem”. Tam uczniowie wzięli udział w warsztatach paleontologicznych, zwiedzili Muzeum Miejskie, a na koniec udali się na spacer po parku otaczającym zamek.

    Kolejnym przystankiem były Wadowice. Podczas zwiedzania Muzeum w Domu Rodzinnym Ojca Świętego Jana Pawła II uczniowie mieli okazję poznać wiele faktów z życia i pontyfikatu naszego Świętego Papieża Polaka. Później udali się do pobliskiej Bazyliki Ofiarowania NMP, w której Św. Jan Paweł II przyjął chrzest. Podsumowaniem wycieczki było zwiedzanie rynku zakończone tradycyjnym zakupem wadowickich kremówek.

wieliczka5ab

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

    10 listopada, w  przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

    Obchody tego święta rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Cala społeczność naszej szkoły włączyła się w ogólnopolską akcję "Szkoła do Hymnu".

 

    Program artystyczny z tej okazji przygotowali uczniowie klas Va i Vb pod kierunkiem pani Doroty Cholewy i pani Beaty Knapczyk. Przedstawienie upamiętniało najważniejsze wydarzenia historyczne począwszy od rozbiorów Polski, poprzez powstania i wojnę, aż do odzyskania niepodległości. W programie artystycznym wykorzystano prezentację multimedialną ukazującą poszczególne etapy walki o wolność, pieśni oraz wiersze patriotyczne. Chłopcy wcielili się w role żołnierzy i zaborców, przedstawili krótkie scenki historyczne oraz śpiewali żołnierskie pieśni. Na zakończenie dziewczyny zaprezentowały taniec z biało-czerwonymi wstążkami.

11listopada

11listopada1

   O ważnych wydarzeniach przypominały również gazetki ścienne na korytarzach naszej szkoły. Wykonane zostały przez uczniów klasy VI i IVab.

niepodleglosc

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

    9 listopada uczniowie klas II i III uczestniczyli w wycieczce do Kopalni Soli w Wieliczce, która była zorganizowana z projektu ,,Poznaj Polskę’’ i przy wsparciu finansowym Ministerstwa Edukacji i Nauki. 
    Na ten dzień dzieci czekały z niecierpliwością od dłuższego czasu. O godz. 9.30 uczniowie pod opieką Pani Małgorzaty Stanaszek, Pani Barbary Strączek i Pani Małgorzaty Krzanik rozpoczęli swoją podróż. Po dotarciu do celu nadeszła pora na zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce. Podzieleni na dwie grupy uczestnicy wycieczki oczekiwali na zejście pod powierzchnię ziemi i pokonali około 380 drewnianych schodów. Tu przywitali uczniów panowie przewodnicy, którzy oprowadzali ich po kopalni, opowiadali historię jej powstania oraz legendę o św. Kindze. Podczas zwiedzania dzieci zobaczyły wyrzeźbione postaci sławnych osób takich jak: św. Jan Paweł II, marszałek Józef Piłsudski oraz Mikołaj Kopernik, mogły podziwiać urokliwe podziemne jeziorka, oryginalne urządzenia i sprzęt, a także ślady prac górniczych. Po pokonaniu w kopalni trasy turystycznej, znalazł się również czas na odpoczynek i zakup pamiątek. Ze starego górniczego szybu dzieci wyjechały na powierzchnię kopalnianymi windami.
    Pobyt w kopalni okazał się niezwykłą przygodą, interesującą lekcją oraz świetną zabawą.

wieiczka2 i3

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (International Day of Fairy Tales Characters) to święto, które corocznie obchodzone jest 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a. Kaczor Donald, Myszka Miki, Smerfy, Kubuś Puchatek, Bolek i Lolek i wiele innych postaci – to jest ich święto, które niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów, zasad gramatyki czy kształtowania właściwych postaw moralnych.

„Jeżeli chcesz aby twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeżeli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek".

                                                                                                   (Albert Einstein)

postacie z bajek

W tym roku będziemy świętować ten dzień w naszej szkole organizując dwa konkursy:

  1.  Konkurs na najciekawsze i najładniejsze przebranie bajkowe.
    Konkurs polega na przygotowaniu, przyniesieniu i przebraniu się w szkole w strój bajkowy. Jury wyłoni zwycięzców, którzy zostaną nagrodzeni. Wszyscy uczestnicy otrzymają pochwałę do dziennika. UWAGA! Mile widziane ręcznie wykonane przebrania. Strój należy przynieść 5 listopada (w piątek)
  2. Konkurs figur bajkowych.
    Konkurs polega na wykonaniu figury postaci z bajki z plasteliny lub z masy solnej. Figura powinna mieć co najmniej 15 cm wysokości. Gotową pracę należy przynieść do 15 listopada do biblioteki szkolnej. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni. Autorzy wszystkich prac otrzymają pochwałę do dziennika.

Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursach!