Dopasuj wielkość czcionki:

Zwiększ . Wyzeruj . Zmniejsz

Szkoła Podstawowa

im. Świętej Królowej Jadwigi w Bieńkówce

Get Adobe Flash player
Błąd
  • Please activate CG Style plugin...
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

    24 czerwca – uroczystą Mszą św. sprawowaną przez ks. Rolanda Hopciasia rozpoczęło się zakończenie roku szkolnego. Spotkanie w szkole zaczęło się od przekazania „władzy” w szkole nowo wybranej przewodniczącej - Malwinie Kot z klasy VIIb i podziękowaniu za rok pracy ustępującemu przewodniczącemu - Jonaszowi Pęckowi. Pani Dyrektor podsumowała cały rok pracy, następnie wychowawcy klas ósmych wręczyli swoim wychowankom świadectwa ukończenia szkoły, a absolwenci złożyli ślubowanie. Po oficjalnej części akademii przyszedł czas na ostatnie aktorskie popisy klas ósmych - był kabaret ze scenkami ze szkolnego życia i słowa podziękowań. Na końcu głos zabrały klasy siódme, które w imieniu całej szkoły pożegnały swoich kolegów życząc im powodzenia na dalszych drogach edukacji.
Uczniowie klas I - VII spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych, gdzie otrzymali świadectwa. Gwar szkoły powoli się wyciszał i rozpoczęły się upragnione wakacje.

zakoncz1

zakoncz3

zakoncz2

Absolwentami naszej szkoły w tym roku zostali:
• klasa VIIIa: Marzena Cholewa, Miłosz Gaura, Oliwia Głód, Wiktor Jończyk, Dawid Kania, Miłosz Kania, Anna Kazanowska-Krupa, Adam Kruźlak, Magdalena Lenik, Tomasz Malina, Julia Ogarek, Kinga Ogarek, Jonasz Pęcek, Dominik Radecki, Jagoda Sarna, Sandra Szczerbak, Jan Szczurek

8a


• klasa VIIIb: Wiktoria Chromy, Julia Gaura, Mateusz Gaura, Zofia Gaura, Radosław Głuc, Oliwia Jończyk, Monika Kania, Kamil Korbel, Kornelia Kwiatek, Beata Lenik, Karol Lenik, Karolina Malina, Michał Malina, Izabela Polak, Natalia Rymarczyk, Weronika Tajs, Anna Zgudziak

8b

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

    23 czerwca do naszej szkoły przyjechali druhowie strażacy Pan Adam Klimowski i Pan Łukasz Kania, którzy zaprezentowali uczniom wyposażenie wozów strażackich oraz opowiedzieli w jakich sytuacjach wypadkowych i pożarniczych jest ono wykorzystywane. Na szczególną uwagę zasługuje nowy pojazd, który jest ubiegłorocznym nabytkiem naszej Ochotniczej Straży Pożarnej i posiada bardzo bogate i nowoczesne wyposażenie.

strazacy

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

    Ostatni tydzień roku szkolnego to wspaniała okazja do wyruszenia na pobliskie szlaki turystyczne.

    21 czerwca uczniowie klasy IVa pod opieką Pań: Agnieszki Bogdanik i Renaty Szczepaniak, udali się na Babicę. Również 21 czerwca, ale w przeciwnym kierunku powędrowali uczniowie klasy VIIa. Z Paniami: Teresą Tondyrą i Aleksandrą Wanielistą poszli na Jachowski Dział. Dzieci ciesząc się pięknem otaczającej ich przyrody zapalili również ogniska, na których piekli kiełbaski i inne smakołyki.

    22 czerwca szlakiem na Babicę wybrali się uczniowie klasy IVb. W drodze powrotnej odwiedzili mini zoo naszego proboszcza ks. Rolanda. Dziećmi opiekowały się Panie: Aleksandra Wanielista i Renata Szczepaniak.

babica4a

babica4b

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Uczniowie naszej szkoły jak co roku licznie brali udział w konkursach plastycznych. Poniżej przedstawiamy dzieła, które wykonali.

XXIX Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Mieszkam w Beskidach"

mieszkam w beskidach

 

XV Powiatowy Konkurs Plastyczny „Wymień kocioł – zadbaj o środowisko, zdrowie swoje i sąsiadów”

kociol

 

XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”

na wsi

 

XXII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Kto tu rządzi? Praca Sołtysa i Rady Sołeckiej w naszej wsi”

soltys

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

    15 czerwca – uczniowie klasy III wraz z rodzicami pod opieka Pani Renaty Szczepaniak i ks. Rolanda Hopciasia udali się na dziękczynną pielgrzymkę za dar Pierwszej Komunii Świętej. Odwiedzili Ludźmierz, Bachledówkę i Krzeptówki. Podczas pielgrzymowania był czas na zwiedzanie, modlitwę i wspólnie spędzone chwile z rodzicami, zwłaszcza na Gubałówce. Tutaj także można było podziwiać uroki tatrzańskiego krajobrazu.