14 czerwca odbył się III Szkolny Konkurs Układania Kostki Rubika. W tym roku było ośmiu uczestników: Szymon Kot (kl.Ib), Franciszek Dybaś (kl.III), Monika Polak (kl.III), Konrad Wołowiec (kl.VIIa), Dawid Kania (kl.VIIIa), Dominik Radecki (kl.VIIIa), Miłosz Kania (kl.VIIIa), Anna Zgudziak (kl.VIIIb). Gościem specjalnym i jednocześnie członkiem jury był „Mistrz 2019” – Michał Chromy. Zawodnicy walczyli tradycyjnie w trzech kategoriach, a ich wyniki przedstawiają się następująco:

• Kategoria „Sześcian 3×3×3”: I miejsce – Konrad Wołowiec, II miejsce – Dawid Kania, III miejsce – Franciszek Dybaś
  • Kategoria „Sześcian 2×2×2”: I miejsce – Franciszek Dybaś, II miejsce – Miłosz Kania, III miejsce – Konrad Wołowiec
  • Kategoria „Piramida”: I miejsce – Dawid Kania, II miejsce – Franciszek Dybaś, III miejsce – Miłosz Kania

O wygranej w klasyfikacji ogólnej zadecydowały kostki dodatkowe, za które uczestnicy mogli uzyskać po 1 punkcie. Dzięki nim zwycięzca Konrad Wołowiec przesunął się z III miejsca na I i zdobył tytuł „Mistrz Układania Kostek Rubika 2022”. Wicemistrzem został Dawid Kania.
    Uczestnikom podobał się ubiegłoroczny pokaz w klasach i po konkursie chętnie zaprezentowali swoje umiejętności uczniom naszej szkoły, wywołując na ich twarzach zdziwienie i zachwyt.

kostka1kostka2

kostka3