Dopasuj wielkość czcionki:

Zwiększ . Wyzeruj . Zmniejsz

Szkoła Podstawowa

im. Świętej Królowej Jadwigi w Bieńkówce

Get Adobe Flash player

    Uczniowie klasy VIIIa budowali linię produkcyjną z zestawu Fishertechnik. Zadanie polegało na złożeniu i zaprogramowaniu linii tak, aby dostarczyła klocek pod prasę, która go nacisnęła i wycofała klocek. Proces miał powtarzać się cyklicznie. Do programowania uczniowie użyli programu ROBOPro Light. Uczniom w wykonaniu zadania pomagał absolwent naszej szkoły, a obecnie uczeń Technikum Programistycznego, Robert Bogdanik. Zespół współpracował bardzo sprawnie i efektownie i zaplanował już realizację kolejnego projektu - suszarki do rąk. W dalszej perspektywie uczniowie obiecali Panu Woźnemu zaprojektowanie odśnieżarki :)

roboty

Grudzień to czas świąteczny, więc odwiedził na Święty Mikołaj. Później przygotowywano ozdoby choinkowe oraz apel bożonarodzeniowy. Grudzień jest w naszej szkole szczególnym okresem dbania o tradycje naszej wsi, dlatego został wznowiony Szkolny Konkurs Wiedzy o Bieńkówce. Wszystkie wydarzenia zostały udokumentowane za pomocą aparatu cyfrowego z kamerą oraz przeprowadzone w użyciem sprzętu nagłaśniającego. 

laboragrudzien