W ramach lekcji historii uczniowie klas V poznawali epokę starożytności, szczególnie zainteresowała ich tematyka związana z wierzeniami starożytnych Egipcjan i Greków. Wspólnie postanowiliśmy nie zmarnować okazji. Chętni uczniowie z ogromną kreatywnością i zapałem przystąpili do budowania makiet egipskich piramid i greckiego Olimpu, zdobywając przy tym wiele cennych informacji i umiejętności. O to efekty ich pracy.

hist5

Natomiast chętni uczniowie klasy VI zainspirowali się zagadnieniami dotyczącymi gospodarki XVI – wiecznej Polski, postanowili wykonać szkutę, którą można było spławiać towary do Gdańska oraz spichlerz z tego okresu.

W klasie 7a Wiktoria Kachnic z ogromną pieczołowitością zbudowała replikę maszyny parowej Jamesa Watta, która była przełomem i dała początek rewolucji przemysłowej.

hist67