20 września aspirant sztabowy Wiesław Copija oraz policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej poprowadzili w naszej szkole spotkanie, w którym wzięli udział uczniowie klasy VII A, VII B oraz VIII .
    Pierwsza część spotkania z udziałem policjantów z „drogówki” poświęcona była głównie tematowi bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas pieszego poruszania się po drogach i chodnikach oraz w czasie korzystania z różnych pojazdów jak: quady, hulajnogi elektryczne, rowery, skutery.
    Druga część spotkania dotyczyła prawidłowych relacji rówieśniczych oraz profilaktyki zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu i różnych portali społecznościowych. Asp. szt. Wiesław Copija przeprowadził z uczniami pogadankę na temat obowiązków dzieci i młodzieży jako uczniów oraz poruszył ważną kwestę dotyczącą wzajemnego szacunku w codziennych sytuacjach szkolnych i pozaszkolnych. Następnie wspólnie z uczniami przypomniał zasady bezpieczeństwa w sieci. Mówił o uzależnieniach od gier komputerowych i ich negatywnym wpływie na naukę i prawidłowy rozwój psychofizyczny człowieka. Uwrażliwiał przed skutkami zbyt długiego przesiadywania przed ekranami telefonów, smartfonów i komputerów. Przestrzegał przed oszustami Internetowymi i zwracał uwagę na stosowanie zasady ograniczonego zaufania wobec osób poznanych w sieci. Poinformował uczniów gdzie można szukać pomocy w sytuacjach dotyczących oszustw, wykorzystania oraz cyberprzemocy i hejtu w Internecie. Poinformował również uczniów o współczesnych zagrożeniach płynących z sieci. Szczególnie uwrażliwiał uczniów na temat odpowiedzialności i konsekwencji udostępniania własnego wizerunku oraz upubliczniania wizerunku innych osób w Internecie. Mówił również o skutkach zamieszczania komentarzy i dokonywania wszelkich wpisów w mediach społecznościowych. Uczniowie aktywnie i z zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniach biorąc chętnie udział w rozmowach.

policjanci 2