Dopasuj wielkość czcionki:

Zwiększ . Wyzeruj . Zmniejsz

Szkoła Podstawowa

im. Świętej Królowej Jadwigi w Bieńkówce

Get Adobe Flash player
Błąd
  • Please activate CG Style plugin...

    22 grudnia to dzień wprowadzający nas w piękny czas Świąt Bożego Narodzenia.
    Rozpoczął się wspólnym spotkaniem na sali gimnastycznej, gdzie cała społeczność szkolna wzięła udział w apelu bożonarodzeniowym. Trzech Archaniołów w przedstawieniu pt. „Anielska manufaktura”, przygotowując ozdoby świąteczne, prowadziło rozmowę jak ważne jest, aby w tak bardzo zmaterializowanym świecie zachować prawdziwego ducha i wartość Świąt Bożego Narodzenia. Następnie przedstawiono sceny z Betlejem, ukazujące najważniejsze wydarzenia tej magicznej nocy. Całość łączyły pięknie wykonanie tradycyjne kolędy i pastorałki oraz współczesne piosenki świąteczne. Apel miał nam uświadomić, że można łączyć tradycję z nurtem współczesnym, świętując to co najważniejsze, że narodził się Jezus, a wraz z nim ogromna Boża miłość.
    „Kolędą dla nieobecnych” uczczono pamięć o Pani Magdalenie Żmudce, która odeszła od nas w minionym roku, pozostawiając nie tylko puste miejsce przy stole, ale przede wszystkim ogromną pustkę i wiele pięknych wspomnień.
    W apelu wzięli udział uczniowie z klas: Va, Vb, VIa, VIb, VII pod kierunkiem Pań: Doroty Cholewy i Agnieszki Bogdanik. Część muzyczną wokalnie poprowadziły Barbara Klimowska i Wanessa Fus.
    Po apelu odbyły się wigilie klasowe, na których uczniowie w swoich małych grona, przy pięknie przystrojonych stołach złożyli sobie życzenia i wspólnie kolędowali.

bozenar1

bozenar2

bozenar3