Dopasuj wielkość czcionki:

Zwiększ . Wyzeruj . Zmniejsz

Szkoła Podstawowa

im. Świętej Królowej Jadwigi w Bieńkówce

Get Adobe Flash player

     10 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Akademia miała charakter wieczornicy pod hasłem „Bez tej miłości nie można żyć.”. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego i tym samym nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w akcji „Szkoła do hymnu”.

 

    Następnie uczniowie klasy VIIIa i VIb przedstawili najważniejsze wydarzenia z historii naszej Ojczyzny oraz  postacie, które odegrały bardzo ważną rolę, abyśmy  dziś mogli żyć w wolnej Polsce. Podniosły charakter akademii dodawały piękne wykonania pieśni patriotycznych, muzyka, stroje aktorów, prezentacja multimedialna. Bardzo wymowne było przypomnienie słów św. Jana Pawła II, które wypowiedział na Placu Zwycięstwa w Warszawie  - „Niech zstąpi Duch Twój, niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi”.  Akademia była przygotowana pod kierunkiem Pań: Teresy Tondyry i Beaty Knapczyk.

niepodeglosc1

niepodeglosc2

niepodeglosc3

     Szkolne korytarze udekorowali uczniowie klasy Vb i klasy VII.

niepodeglosc5

    11 listopada poczet sztandarowy naszej szkoły pod opieką Pani Wicedyrektor Jadwigi Wrzodek wziął udział w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

niepodeglosc4