Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

W dniach od 25 do 27 kwietnia  odbyła się wycieczka do Warszawy. W tym wydarzeniu brali udział uczniowie klasy VIIIa, VIIIb, VIIa, VIIb. Opiekunami byli: Pani Danuta Jurek, Pani Renata Dyrcz, Pani Teresa Tondyra oraz Pani Barbara Wierzbicka .

Celem wycieczki było zapoznanie się z najciekawszymi atrakcjami i zabytkami stolicy.

Organizatorem wycieczki było biuro turystyczne  Trybała z Makowa Podhalańskiego. Wychowawca klasy VIIIa tak relacjonuje przebieg wycieczki:

Dnia 25 kwietnia o godz. 3.45 odbyła się zbiórka na szkolnym parkingu. Od godz. 4.00 do ok. 11.00 jechaliśmy do miejsca docelowego. Gdy dotarliśmy, zgodnie z planem wycieczki, rozpoczęliśmy zwiedzanie Stadionu Narodowego z częścią podziemną i trasą obejmującą loże VIP. Byliśmy bardzo podekscytowani tym miejscem. Zobaczyliśmy m.in. szatnie sławnych piłkarzy, sale konferencyjną, a także miejsce, w którym przebywają dziennikarze podczas meczu. Następnie przejechaliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego. Pani przewodnik opowiadała nam o heroicznej walce w okupowanej Warszawie. Widzieliśmy tam samoloty, obejrzeliśmy film o zniszczeniach Warszawy, a także szliśmy wąskimi, ciasnymi kanałami. W takiej atmosferze mogliśmy poczuć się jak mali powstańcy. Zbieraliśmy karteczki z kalendarza z opisem poszczególnych dni powstania. Na koniec, pani, która nas oprowadzała po muzeum, opowiedziała przeżycia swojej rodziny z tego okresu.

Po tak zorganizowanym dniu udaliśmy się do Ośrodka Charytatywno – Szkoleniowego Caritas, gdzie wreszcie mogliśmy odpocząć.

Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzanie Starego Miasta razem z panem przewodnikiem, który dzielił się z nami różnymi ciekawostkami o Warszawie. Kolejno zwiedziliśmy: Plac Zamkowy, gdzie wysłuchaliśmy historii dotyczącej Kolumny Zygmunta; dziedziniec oraz sale Zamku Królewskiego; katedrę św. Jana Chrzciciela; Rynek Starego Miasta. Wielką atrakcją okazał się także przejazd warszawskim metrem do Centrum Nauki Kopernik, w którym  mogliśmy poznawać wiedzę z różnych dziedzin nauki, na przykład poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Wizyta tam pozwoliła nam zobaczyć na żywo i w praktyce poznać wiele zjawisk, o których uczyliśmy się tylko w teorii, m.in. z dziedziny biologii, fizyki, geografii i chemii

.warszawa1

warszawa4

warszawa2

warszawa5

warszawa3

Trzeciego dnia dopisała nam piękna, słoneczna pogoda, więc od razu udaliśmy się na spacer po Łazienkach Królewskich. Na wszystkich największe wrażenie wywarł Pałac na Wodzie oraz Oranżeria. Uczestnicy wycieczki zachwycali się także florą i fauną tego parku, do zdjęć "pozowały" nam przepiękne pawie i liczne wiewiórki. Wracając w kierunku autokaru skręciliśmy na Plac Piłsudskiego, by tam zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza. Jako ostatni punkt wycieczki zwiedziliśmy Wilanów. Jest tam przepiękny pałac i różnobarwne gatunki kwiatów.

Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni. Na pewno wszyscy będziemy niejednokrotnie mile wspominać wspólnie spędzony czas w naszej stolicy.