W dniu 3 marca uczniowie naszej szkoły z klas VI, VIIa, VIIb, VIIIa, VIIIb brali udział w V Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Złote Lilie Jadwigi Andegaweńskiej pod hasłem „Jadwiga Matką Uniwersytetu”. Głównym celem konkursu było podnoszenie wiedzy historycznej, w szczególności dotyczącej życia i działań charytatywnych Świętej Jadwigi Królowej na tle epoki, w której żyła. Ponadto propagowanie wiedzy dotyczącej wielkiego dziedzictwa narodowego, jakim jest Katedra Wawelska.
Konkurs przebiega w trzech etapach:
I stopień - etap szkolny,
II stopień - etap rejonowy,
III stopień - etap ogólnopolski.
    Do etapu rejonowego konkursu z naszej szkoły zakwalifikowali się: Anna Kazanowska – Krupa, Jagoda Sarna, Sandra Szczerbak, Miłosz Kania, Marzena Cholewa, Maria Sala, Jan Szynalik, Karolina Malina, Martyna Kania, Anna Koper. Etap ten odbył się 31 marca.
    Uczniowie z największą liczbą punktów tj. Anna Kazanowska – Krupa, Jagoda Sarna i Miłosz Kania zakwalifikowali się do etapu ogólnopolskiego . W dniu 22 kwietnia w Katedrze na Wawelu odbył się finał. Pierwsza część składała się z czterech rund pytań, które przeplatane były krzyżówką oraz puzzlami. Druga część odbyła się w katedrze. Każda z drużyn dostała zadania do wypełnienia.
    Cały trzyosobowy zespół dzielnie walczył o każdy punkt i godnie reprezentował naszą szkołę. Uczniów do konkursu przygotowywała Pani Renata Dyrcz.

jadwiga