21 kwietnia odbył się apel z okazji Dnia Ziemi.
    Z tej okazji uczniowie klasy 8b pod kierunkiem Pani Danuty Jurek zaprezentowali społeczności szkolnej przedstawienie ekologiczne pt. „Metamorfoza, czyli jak lekkoduch dojrzewa do rozważnych decyzji i działań”, w którym poruszono problem globalnego zanieczyszczenia oraz nieodpowiedzialnych zachowań ludzi. Przedstawienie było przeplatane piosenkami o tematyce ekologicznej w wykonaniu uczniów różnych klas.
    Ten dzień był również okazją do podsumowania projektu ekologicznego realizowanego przez Panią Dorotę Cholewę. W ramach projektu uczniowie wykonali prace plastyczne, które mogliśmy podziwiać na wystawie szkolnej. Uczniowie klasy Va i VI wykonali stroje z odpadów i surowców wtórnych. Pokaz mody ekologicznej składający się z pomysłowych strojów na różne okazje wzbudził duże zainteresowanie publiczności. Młodsi uczniowie naszej szkoły uczcili Dzień Ziemi ciekawymi kostiumami, wśród których można było zobaczyć wiele zwierząt. Uczniowie klasy Ib przypomnieli wszystkim zasady dbania o środowisko naturalne, wykonali także piosenkę o tematyce ekologicznej.

dz ziemi1

dz ziemi2