W marcu w naszej szkole odbyły się eliminacje do Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Ogólnej Leonardo organizowanego przez Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich oraz gmin należących do Zdrużenia Babia hora. Konkurs swoim zakresem tematycznym obejmuje zagadnienia z przedmiotów obowiązujących w drugim etapie edukacyjnym tj. w klasach od IV do VIII (z wyłączeniem języków obcych) oraz dodatkowo wiedzę o regionie i religię. Etap szkolny konkursu wyłonił czterech zwycięzców, uczniów klasy 8a: Miłosza Kanię, Adama Kruźlaka, Wiktora Jończyka i Jagodę Sarnę. Uczniowie przez miesiąc przygotowywali się do kolejnego etapu. Etap gminny odbył się 31 marca o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej w Budzowie. Wśród zwycięzców znalazł się Miłosz Kania, zajmując I miejsce wraz z innymi trzema uczniami ze szkół gminy Budzów. Pozostałym naszym reprezentantom nie udało się zająć znaczącego miejsca, jednakże punktacja pokazała, że posiadają sporą wiedzę ogólną.

leonardo1

leonardo2