23 – 24 lutego nasza parafia otrzymała łaskę w postaci peregrynacji ikony Świętej Rodziny, z racji liturgicznego Roku Świętej Rodziny w Kościele. W środę, 23.02., o godzinie 15:30 rozpoczęło się oczekiwanie na przyjazd Ikony. Całość peregrynacji prowadził ksiądz Kazimierz Dadej SCJ. Ikonie w przyjeździe asystowała nasza Straż Pożarna, a witała ją orkiestra, Koło Gospodyń Wiejskich, Poczet Sztandarowy naszej szkoły oraz tłum ludzi, który powiększał się z każdą minutą. Dla naszej szkoły szczególnym dniem był drugi dzień nawiedzenia. Wówczas odprawiona została Msza św. o godz. 8:00. Ksiądz Kazimierz pytał dzieci, jak wygląda Bóg, jak można Go rozpoznać, gdzie Go szukać. Uczniowie klasami podchodziły do Ikony na chwilę modlitwy. Po błogosławieństwie wszyscy wyszli na zewnątrz, gdzie czekała niespodzianka. Dzieci otrzymały balony i na zawołanie „Największa jest Miłość!” wypuściły je do Nieba, jako wyraz dziecięcej modlitwy. Pan Bóg pobłogosławił piękną pogodą, a kolorowa chmura balonów wznosiła się nad naszą miejscowością.

peregrynacja