5 listopada obchodzony był Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Po raz kolejny chcąc uczcić to święto w naszej szkole uczniowie przebrali się za różne bajkowe postacie. Podczas lekcji komisja chodziła od klasy do klasy oglądając wspaniałe stroje, robiąc zdjęcia i częstując uczniów cukierkami. Wśród postaci były księżniczki, piraci, Piotruś Pan, Pippi, Kot w butach, Bob budowniczy, Kopciuszek, Czerwony Kapturek i wiele innych . Komisja wyróżniła przebrania, które były zrobione własnoręcznie i wymagały wysiłku. Uczniom ten dzień bardzo przypadł do gustu i chcieliby go obchodzić codziennie. W związku z tym dniem biblioteka szkolna zorganizowała konkurs, który polegał na wykonaniu z plasteliny, masy solnej lub modeliny bajkowej figury.

bajki