poznajpolske2 1

„POZNAJ POLSKĘ”

DOFINANSOWANIE: 34 524,00 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ ZADANIA: 56 630,00 zł

Szkoła Podstawowa w Bieńkówce otrzymała dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości 34 524,00 zł na realizację w 2022 r. przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę” . Całkowity koszt realizacji wynosi 56 630,00 zł , w tym wkład własny- wpłata rodziców 22 106,00 zł. Celem przedsięwzięcia jest dofinansowanie wycieczek szkolnych do Warszawy, Tarnowskich Gór i Krakowa.
Najstarsi uczniowie będąc w stolicy Polski odwiedzą m.in Muzeum Powstania Warszawskiego, Łazienki Królewskie, Zamek Królewski i pałac w Wilanowie, Cmentarz na Powązkach, a także Centrum Nauki Kopernik.
Uczniowie klas IV- VI i część uczniów klasy VII uda się do Tarnowskich Gór, gdzie będą mieli szansę zwiedzić Podziemia zabytkowej kopalni rud srebrnośnych oraz sztolnię "Czarnego Pstrąga".
Najmłodsi uczniowie dzięki animacyjnej grze miejskiej, będą poznawać zabytki średniowiecznego Krakowa, a następnie udadzą się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

poznajpolske2 2