miliondzieci2 18 października odbyła się akcja „ Milion dzieci modli się na różańcu”. Akcja ta odbywa się pod patronatem fundacji „Pomoc Kościołowi w potrzebie.” W naszej szkole akcja odbyła się po raz drugi. Koordynatorem akcji była Pani Renata Szczepaniak.

Wspólną modlitwę prowadzili uczniowie klasy IVb, VI i VIIa. Po rozważeniu pierwszej tajemnicy radosnej w niebo popłynęła pięknie wyśpiewana modlitwa „Zdrowaś Maryjo” w intencji pokoju na świecie oraz we wszelkich intencjach, które skrywają nasze serca.

Całość spotkania zakończyło błogosławieństwo udzielone przez naszego Ks. Proboszcza, który także powiedział, że modlitwa dzieci jest najbardziej miła Bogu.

To było piękne świadectwo wiary. Pamiętajmy – „Różaniec to jak telefon na 112 . Najlepsza pomoc w sytuacjach bez wyjścia.”

milondzieci3