den

Dzień Edukacji Narodowej to święto, które sięga daleko do historii. Upamiętnia ono rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej powstałej w 1773r. z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
  14 października to święto wszystkich osób związanych z polską oświatą. Z tej okazji w dniu 11 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas starszych pod kierunkiem pan : Barbary Wierzbickiej i Danuty Jurek.
  „ Wykształcenie to dobro, którego nikt nie jest w stanie nas pozbawić” – te mądre słowa stały się myślą przewodnią tegorocznej uroczystości. Humorystyczne scenki i dowcipne dialogi ukazujące życie szkolne widziane oczami uczniów, a także wiersze, piosenki i układy taneczne były formą podziękowania za codzienny trud wszystkich osób pracujących w szkole. Na zakończenie uroczystości przewodniczący Samorządu Szkolnego w imieniu wszystkich uczniów złożył życzenia wszystkim pracownikom szkoły, a grupa uczniów klasy VIa wykonała „Taniec z kapeluszami” przygotowany pod kierunkiem pani Renaty Szczepaniak.

den1

den3