wojna1

17 września odbyła się uroczysta akademia z okazji 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz agresji radzieckiej na Polskę.

Dziennikarka prowadząca program "Telewizja News" przeprowadziła sondę uliczną dotycząca  wydarzeń z września 1939r. Głównym jej rozmówą był starszy człowiek, który opowiadał o tragicznych losach Polaków w czasie wojny oraz o odwadze , sile i determinacji w walce w wrogami. Grozę tamtych czasów spotęgowały: atak żołnierzy, kurier roznoszący gazetę "Kurier Warszawski" oraz prezentacje zawierające zdjęcia archiwalne. Całość dopełniały wiersze oraz piosenki wykonane przez zespół Perełki Świętej Jadwigi.

Po zakończeniu akademii uczniowie klas VI-VIII obejrzeli film pt. " Chłopiec w pasiastej piżamie" opowiadający o przyjaźni żydowskiego chlopca   z synem niemieckiego komendanta obozu zagłady. Film przedstawiał nie tylko fakty historyczne, ale przede wszystkim dramaty moralne w "nieludzkich czasach".

wojna