8 maja odbył się IV Szkolny Konkurs Układania Kostki Rubika. W tym roku w zawodach wzięło udział 5 uczniów naszej szkoły: Stanisław Lenik (kl.Ib), Szymon Kot (kl.IIb), Kacper Rymarczyk (kl.III), Franciszek Dybaś (kl. IV), Konrad Wołowiec (kl.VIIIa). Szeregi jury konkursowego zasili nasi absolwenci: Michał Chromy (Mistrz 2019) i Dawid Kania (Wicemistrz 2022). Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach uzyskując następujące wyniki:

• Kategoria „Sześcian 3×3×3”: I miejsce – Konrad Wołowiec, II miejsce – Szymon Kot, III miejsce – Franciszek Dybaś
  • Kategoria „Sześcian 2×2×2”: I miejsce – Konrad Wołowiec, II miejsce – Szymon Kot, III miejsce – Franciszek Dybaś
  • Kategoria „Piramida”: I miejsce – Konrad Wołowiec, II miejsce – Szymon Kot, III miejsce – Stanisław Lenik.

Mistrzem, drugi raz z rzędu został Konrad,  a wicemistrzem – Szymon.
Na zakończenie konkursu była bardzo wyrównania walka mistrzów. Zawodnicy i goście zaprezentowali także swoje umiejętności uczniom naszej szkoły.
Wszyscy speedcuberzy zaprezentowali się wspaniale i zachwycili widzów.

kostka1

kostka2