Odznakę WZOROWEGO UCZNIA za I półrocze otrzymali:

Klasa Ia

Emilia Sala
Aleksandra Szczerba

Serdecznie gratulujemy!!!

„ Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać dziecku – jest wykształcenie.”

13 października odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej przygotowany przez uczniów klasy IV. Były wiersze, piosenki, życzenia i uśmiechnięte buzie uczniów. Akademia była pięknym pokazem różnych talentów dzieci naszej szkoły, była bardzo radosną chwilą. Przyniosła również chwile refleksji – każdy z nas na drodze swojego życia spotkała wielu nauczycieli i pracowników oświaty. Im więcej upływa lat, tym z większym szacunkiem wspominamy, tych którzy kształtowali naszą osobowość, którzy troszczyli się, abyśmy wyrośli na porządnych ludzi . Nie sposób nie wspominać, tych nauczycieli i wychowawców, którzy odeszli już do domu Ojca i pewnie będąc tam gdzieś na „niebieskich łąkach" czuwają nad nami. Na pewno z wielką miłością spogląda na nas nasza Pani Ela Lizak, a my ślemy uśmiech do nieba z najlepszymi życzeniami.

10 października uczniowie klasy Va i Vb uczestniczyli w wycieczce do Ojcowskiego Parku Narodowego. Wyprawę rozpoczęli od zwiedzenia Jaskini Łokietka, gdzie jak głosi legenda schronił się król Władysław Łokietek przed czeskim królem, który czyhał na jego życie. Uratowała go nienaruszona pajęczyna znajdująca się u wejścia do groty.
W jaskini uczniowie mogli zobaczyć piękne formy naciekowe – stalaktyty, stalagmity i stalagnaty.
Następnie podziwiając piękne wapienne skały i delektując się kolorami jesieni wędrowali Doliną Prądnika przechodząc przez Bramę Krakowską. Oczywiście zobaczyli zamek w Pieskowej Skale i maczugę Herkulesa.

10 października uczniowie klasy IV uczestniczyli w wycieczce pod hasłem: „ Czy znasz swój region?”.

Pierwszym celem wyprawy był zamek w Suchej Beskidzkiej, gdzie uczestniczyli w zajęciach „ Od Kicka do Białej Damy” oraz zwiedzili zamek  i poznali jego historię. Niezwykłym doświadczeniem było odczucie obecności Białej Damy czyli ducha Anny Wielopolskiej i wizyta w sali tortur. Spacer po parku, który otacza suski zamek, zachwycił kolorami jesieni i oczywiście nie zabrakło „ bitwy na liście”.
Drugim celem wyprawy było miasto Karola Wojtyły – Wadowice. Zwiedzanie – Muzeum – Domu Św. Jana Pawła II – było jak spotkanie z papieżem. Muzeum zachwyca swoją formą. Zamknięciem wycieczki była chwila modlitwy w wadowickim kościele, gdzie Jan Paweł II przyjął sakrament chrztu świętego.

W sobotnie popołudnie uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach regionalnych, które odbywały się w ekomuzeum w Bogdanówce. W czasie warsztatów odbył się koncert muzyki górali kliszczackich w wykonani zespołu „Koskowianie”. Następnie uczestnicy poznali tajniki malarstwa na szkle oraz mieli możliwość wykonać swoje obrazy. Okazało się, że jest to trudna i wymagająca technika. Potrzeba precyzji, dokładności i cierpliwości. Nasi uczniowie okazali się prawdziwymi mistrzami pędzla i wrócili do domów z pięknymi dziełami.