18 października - po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w akcji “ Milion dzieci modli się na różańcu”. Akcja ta jest po patronatem Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. O godzinie 9.00 cała społeczność naszej szkoły spotkała się na sali gimnastycznej, wspólnie odmówiono część pierwszą różańca świętego - tajemnice radosne. Szczególną intencją tej modlitwy była prośba o pokój na świecie, zwłaszcza na Ukrainie. Modlitwę prowadziły dzieci z młodszej Grupy Apostolskiej. Słowa „Zdrowaś Maryjo” rozbrzmiewała w języku polskim, angielskim i łacińskim. Całość spotkania modlitewnego zakończyło błogosławieństwo, którego udzielił ksiądz proboszcz naszej parafii Roland Hopciaś. Nad całością akcji czuwała Pani katechetka Renata Szczepaniak.

rozaniec