8 czerwca –odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona. Cały dzień poświęcony był patronce szkoły - św. Królowej Jadwidze.
    O godz. 8:30 miała miejsce uroczysta Msza święta z udziałem całej społeczności szkolnej oraz rodziców i mieszkańców wsi. O piękną oprawę mszy zadbała młodsza Grupa Apostolska pod opieką katechetki Pani Renaty Szczepaniak. Po nabożeństwie w uroczystym pochodzie z pocztem sztandarowym na czele wszystkie klasy udały się do szkoły.
    Obchody w szkole rozpoczęły się od przekazania opieki nad sztandarem. Uczniowie klas ósmych: Miłosz Kania, Wiktor Jończyk, Anna Kazanowska- Krupa, Oliwia Głód, Kornelia Kwiatek, Wiktoria Chromy powierzyli pieczę nad sztandarem uczniom klas siódmych. W skład nowego pocztu weszli: Jan Szynalik, Filip Kiełbus, Maria Sala, Julia Gierat, Martyna Polak, Amelia Szczerbak. Po odśpiewaniu hymnu i wyprowadzeniu sztandaru uczniowie klasy IVa z gościnnym udziałem dwóch uczniów klas piątych zaprezentowali piękny program artystyczny poświęcony wybranym faktom z życia św. Królowej Jadwigi, ukazujący jej liczne zasługi i niezwykłą osobowość. W klimat epoki wprowadziły widzów stroje aktorów oraz średniowieczna muzyka.
    Ostatnią część uroczystości stanowił IV Przegląd Perełek Świętej Królowej Jadwigi. Rozdano je uczniom, którzy w bieżącym roku szkolnym odnieśli sukcesy w różnych dziedzinach i na różnych szczeblach. Perełki w asyście dwórek królowej Jadwigi rozdała Pani Dyrektor Jolanta Szczerba, a wyświetlaną prezentację przygotowali uczniowie klasy VIIIa.
    O oprawę muzyczną zadbał zespół muzyczny w składzie: Zuzanna Kiepura, Amelia Szczerbak, Malwina Kot, Bartłomiej Chromy, Dawid Kania, Martyna Kania, Klaudia Knapczyk, Karolina Chromy, Martyna Kiepura, Mikołaj Kołacz.
    Uczniów przygotowały Panie: Agnieszka Bogdanik i Renata Szczepaniak.

swietopatrona

swietopatrona2