Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

9 listopada uczniowie klas II i III uczestniczyli w wycieczce do Kopalni Soli w Wieliczce, która była zorganizowana z projektu ,,Poznaj Polskę’’ i przy wsparciu finansowym Ministerstwa Edukacji i Nauki.
    Na ten dzień dzieci czekały z niecierpliwością od dłuższego czasu. O godz. 9.30 uczniowie pod opieką Pani Małgorzaty Stanaszek, Pani Barbary Strączek i Pani Małgorzaty Krzanik rozpoczęli swoją podróż. Po dotarciu do celu nadeszła pora na zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce. Podzieleni na dwie grupy uczestnicy wycieczki oczekiwali na zejście pod powierzchnię ziemi i pokonali około 380 drewnianych schodów. Tu przywitali uczniów panowie przewodnicy, którzy oprowadzali ich po kopalni, opowiadali historię jej powstania oraz legendę o św. Kindze. Podczas zwiedzania dzieci zobaczyły wyrzeźbione postaci sławnych osób takich jak: św. Jan Paweł II, marszałek Józef Piłsudski oraz Mikołaj Kopernik, mogły podziwiać urokliwe podziemne jeziorka, oryginalne urządzenia i sprzęt, a także ślady prac górniczych. Po pokonaniu w kopalni trasy turystycznej, znalazł się również czas na odpoczynek i zakup pamiątek. Ze starego górniczego szybu dzieci wyjechały na powierzchnię kopalnianymi windami.
    Pobyt w kopalni okazał się niezwykłą przygodą, interesującą lekcją oraz świetną zabawą.

wieiczka2 i3