Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

22 września klasa VI uczestniczyła w wycieczce do Wadowic i Suchej Beskidzkiej.

IMG 20210922 WA0035

O godz. 9.00 - 23 uczniów pod opieką Pani Renaty Szczepaniak i Pani Elżbiety Pudy, wyruszyło do Wadowic – miasta urodzenia i dzieciństwa św. Jana Pawła II. Głównym celem było Muzeum – Dom Rodzinny Jana Pawła II. Czas w muzeum był niczym wędrówka śladami Karola Wojtyły od Wadowic do Rzymu, od urodzenia po odejście do nieba. W Wadowicach także stanęliśmy w miejscu, przy którym wszystko się rozpoczęło – czyli przy chrzcielnicy oraz chwilę pomodliliśmy się w kaplicy św. Jana Pawła.

IMG 20210922 WA0030

Kolejnym punktem wycieczki był zamek w Suchej Beskidzkiej. Najpierw odbyły się warsztaty dotyczące tematyki herbów – ich powstawania, roli, znaczenia. Każdy zaprojektował także swój własny herb, następnie odbyło się zwiedzanie zamku. Pani przewodnik bardzo ciekawie przedstawiła historię zamku i ich właścicieli. Oczywiście nad wszystkim czuwał „duch Anny Lubomirskiej”.

IMG 20210922 WA0037

13 października również na wycieczkę do Wadowic i Suchej Beskidzkiej wybrały się klasy IVa i IVb.

Pod opieką Pań: Aleksandry Wanielisty, Agnieszki Bogdanik i Barbary Strączek uczniowie zwiedzili Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach oraz Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Następnie udali się w poszukiwaniu Białej Damy na zamek w Suchej Beskidzkiej. Pani przewodnik opowiedziała historię zamku, wzbogaconą licznymi legendami. Poznając historię Białej Damy, czyli Anny Konstancji z Lubomirskich (znanej z wielkiego okrucieństwa i bezwzględności), wszyscy cieszyli się, że nie było sposobności się z nią spotkać.4asucha1

4absucha2

4absucha3