piknik nauk 1

Słyszę - zapominam

widzę - pamiętam

działam - rozumiem

18 lutego 2014r. Instytut Geofizyki PAN zorganizował Piknik Naukowy EDUSCIENCE w Szkole Podstawowej nr 2 im. A. Mickiewicza w Budzowie, w którym wzięli udział uczniowie klas szóstych naszej szkoły.

Na wstępie zaprezentowano eksperymenty z ciekłym azotem oraz jego właściwości. Uczniowie oraz nauczyciele z zainteresowaniem oglądali spalanie wodoru. Goście podziwiali wybuchy, które były efektem spalania.

Następnie odbyły się pokazy i warsztaty dla poszczególnym grup m. in. chemia CO2, gwiazda elektrostatyczna, objętość brył, warsztat wody oraz pokaz w planetarium, na którym uczniowie dowiedzieli się, jak wyjątkowa jest nasza planeta oraz Słońce, a także nauczyli się odszukiwać gwiazdę polarną na nocnym niebie.

Impreza była wyjątkowo udana, a jej celem było podnoszenie kompetencji uczniowskich.

Joanna Pająk, kl. VIb

piknik nauk 2  piknik nauk 4piknik nauk 3