8 maja został przeprowadzony po raz pierwszy Szkolny Konkurs Układania Kostki Rubika.

W konkursie wzięli udział: Konrad Wołowiec (kl.IVa), Dawid Kania (kl.Va), Oliwia Głód (kl.Va), Miłosz Kania (kl.Va), Adam Kruźlak (kl.Va), Andrzej Sałapat (kl.VI), Igor Chwała (kl.VI), Amelia Pabis (kl.VI), Jakub Zgudziak (kl.VI), Karol Knapczyk (kl.VI), Michał Chromy (kl.VIIa), Paweł Zgudziak (kl.VIIb), Aleksander Kazanowski-Krupa (kl.VIIb).

Uczniowie walczyli w trzech kategoriach:

Sześcian 3x3x3

I miejsce - Michał Chromy, II miejsce - Andrzej Sałapat, III miejsce- Jakub Zgudziak3x3

Sześcian 2x2x2

I miejsce - Michał Chromy, II miejsce - Miłosz Kania, III miejsce - Jakub Zgudziak

Czworościan (pyraminx, piramida)

I miejsce - Michał Chromy, II miejsce - Igor Chwała, III miejsce - Andrzej Sałapat

piramida

Wszyscy uczestnicy z wielkim zaangażowaniem i radością układali kostki. Dzięki temu rozgrywki przebiegały w bardzo wesołej i przyjemnej atmosferze, wyzwalając wiele pozytywnych emocji.

Uczniowie prócz zdobywania miejsc w poszczególnych kategoriach, otrzymywali punkty, które były zliczane w ciągu całego konkursu. Można było również uzyskać dodatkowe punkty za ułożenie kostki innej niż w konkursie. Na podstawie zdobytych punktów zostali wyłonieni mistrz i wicemistrz układania kostki Rubika, którym prócz pamiątkowych dyplomów zostały wręczone medale. Niekwestionowanym mistrzem został Michał Chromy, a wicemistrzem Andrzej Salapat.

ma