ksiazka1

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, przypadającego 21 lutego, Biblioteka Publiczna w Budzowie zorganizowała wspólnie z Biblioteką Szkoły Podstawowej w Bieńkówce konkurs zatytułowany

„Dbajmy o swój język ojczysty”.

Dla czytelników przygotowano okolicznościową gazetkę i wystawę bogatej oferty różnego rodzaju słowników. W odpowiedzi na zaproszenie do konkursu, który polegał na utworzeniu jak największej ilości wyrazów z wybranych liter polskiego alfabetu, oddano 101 prac. Z naszej szkoły w kategorii klas I-III uczestniczyło 62 uczniów, natomiast w kategorii klas IV-VIII wzięło udział 30 uczniów. Komisja konkursowa potrzebowała sporo czasu na sprawdzenie poprawności i policzenie wyrazów, gdyż większość prac zawierała ich po kilkaset. Zgodnie z regulaminem konkursowym przyznano dla czytelników 15 nagród rzeczowych.

klasy I-III

I miejsce Aleksandra Bogdał (kl. III)
II miejsce Maja Szczygieł (kl. III)
III miejsce Daria Kot (kl. II b)

klasy IV-VIII

I miejsce Beata Lenik (kl. V b)
II miejsce Maria Szczurek (kl. VII b)
III miejsce Karolina Malina (kl. V b)

Wyróżnienia: Anna Kazanowska-Krupa (kl. Va)
Aleksander Kazanowski-Krupa (kl.VII b)

Uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i cieszymy się, że także w ten sposób wyrażają dbałość o swój najpiękniejszy na świecie język ojczysty.

Wszystkim czytelnikom dedykujemy słowa Władysława Syrokomli:

Jakie rozkosze, jakie rozkosze!
Umieć wypisać słowo po słowie,
Co marzę w myślach, co w sercu noszę,
Karta zrozumie, pióro wypowie.