W dniach 18 i 25 lutego odbył się szkolny konkurs kulinarny zorganizowany w ramach innowacji pedagogicznej o charakterze prozdrowotnym

„Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć”.kulinarny3

Celem konkursu było promowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz kształtowanie umiejętności przygotowywania i estetycznego podawania posiłków. Do rywalizacji stanęło 39 uczniów z klas V-VIII. Ich zadaniem było przygotowanie zdrowych kanapek zawierających wartościowe produkty spożywcze. Potrawy zostały ocenione przez specjalnie powołane jury. Ocenie podlegały : prezentacja, smak i estetyka podania, zgodność z tematem przewodnim oraz strój kucharzy.
Wszyscy uczestnicy wykazali się zaangażowaniem i pomysłowością. Serwowane przez nich kanapki były smaczne, kolorowe, ciekawie podane, a przede wszystkim zdrowe.
Po podsumowaniu punktów we wszystkich kategoriach zwycięzcami okazali się:

Jonasz Pęcek i Adam Kruźlak – kl.Va
Wiktoria Sala i Kornelia Pająk – kl.VI
Marysia Szczurek i Julia Sala – kl. VIIb
Natalia Zgudziak i Maciej Kania – kl.VIII

kulinarny1

Więcej zdjęć można obejrzeć w Galerii