20 grudnia (w ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczną) miał miejsce w szkole tradycyjny apel o tematyce bożonarodzeniowej.
W tym roku występ składał się z dwóch części. Najpierw zaprezentowane zostało przedstawienie na motywach powieści Karola Dickensa pt. „Opowieść wigilijna”. Pojawiające się kolejno duchy przypomniały nie tylko głównemu bohaterowi, ale przede wszystkim widzom, jakie wartości należy cenić w życiu.
Po raz pierwszy z grą aktorów połączono prezentację oraz krótkie filmiki, nagrane wcześniej przez samych uczniów pod kierunkiem Pani Aleksandry Wanielisty. Przedstawienie przygotowali uczniowie szkolnej grupy teatralnej „Andegaweni” pod kierunkiem Pani Anny Kruźlak. Główną rolę – Ebenezera Scrooge’a – z dużym zaangażowaniem zagrał uczeń klasy VIII– Jan Kois.
Drugą częścią były refleksje związane z tajemnicą Świąt Bożego Narodzenia oraz przypomnienie polskich tradycji bożonarodzeniowych, takich jak: opłatek, choinka, kolędowanie. Całość uświetniła muzyczna część spotkania. Były nią kolędy i pastorałki w wykonane przez Kapelę Młodszej Grupy Apostolskiej  pod opieką Pani Renaty Szczepaniak.