od 09-VI-2015152210

wigilia1

20 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury  w Jachówce – już po raz trzeci - miało miejsce wigilijne spotkanie osób samotnych z gminy Budzów zorganizowane przez Wójta Gminy Budzów, Sołtysów Gminy Budzów, Bibliotekę i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów.

Część artystyczną zaprezentowaną na tej uroczystości przygotowali uczniowie klas VI – VIII pod kierunkiem Pań : Anny Kruźlak, Aleksandry Wanielisty i Renaty Szczepaniak.

Główną część występu stanowiła inscenizacja pt. „Opowieść wigilijna”, oparta na fabule znanej powieści Karola Dickensa. Drugą częścią były refleksje związane z tajemnicą Świąt Bożego Narodzenia oraz przypomnienie  polskich tradycji bożonarodzeniowych. Całość uświetniły kolędy  i pastorałki w wykonaniu Kapeli Młodszej Grupy Apostolskiej: śpiewane i grane na instrumentach.

Po zakończonym występie młodzi artyści zostali zaproszeni do połamania się opłatkiem z zebranymi Gośćmi /przybyłymi  osobami samotnymi  oraz władzami gminy/, a następnie na wspólny wigilijny obiad.