Szkoła Podstawowa

im. Świętej Królowej Jadwigi w Bieńkówce

Get Adobe Flash player

Losowe foto.

img_8627
img_8131
img_8101

Licznik

Dziś92
Wczoraj124
Tydzień352
Miesiąc2351
od 09-VI-2015157584

Obecnie

4
Osoba/y

plakat niepodleglosc

W ramach obchodów 100 - lecia niepodległości uczniowie od września wzięli udział w licznych wydarzeniach i konkursach przypominających drogę Polaków do wolności:

Żywa lekcja historii „ Od powstań do niepodległości”

4 października uczniowie klas IV – VIII uczestniczyli w warsztatach historycznych. Na nowo przypomnieli sobie wydarzenia, które były istotne by Polska stała się niepodległa.

IMG 85591

Rajd pieszy „Podbabiogórze na szlaku niepodległości”

5 października uczniowie klas VII i VI uczestniczyły w rajdzie, którego trasa prowadziła z Budzowa przez Makowską Górę do Makowa Podhalańskiego. Trasa ta była fragmentem szlaku niepodległości, uczniowie złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą postać Józefa Piłsudskiego. 

IMG 86541 IMG 86581

"Widowisko Dumy i Radości – 100 lecie niepodległości”

19 października dziesięciu uczniów naszej szkoły tworząc delegacje wraz z przedstawicielami wszystkich szkół gminy Budzów, uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu, które odbywało się w Krakowie. Spotkanie rozpoczęło się od Mszy Świętej na Wawelu, którą prowadziło Arcybiskup Marek Jędraszewski. Następnie dziesięciotysięczny orszak przemaszerował ulicami Krakowa do Parku Jordana. Uczniowie naszej szkoły swoimi strojami przedstawiali marszałka Józefa Piłsudskiego wraz z legionistami. A wszystko było w barwach bieli i czerwieni - -naszych ojczystych barwach.

IMG 15151 IMG 14961

Uroczysta akademia

9 listopada odbyła się akademia szkolna z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Akademia została przygotowana przez uczniów pod kierunkiem P. mgr Renaty Szczepaniak i P. Agnieszki Kąkol, a w programie były wiersze i piosenki oraz przypomnienie wydarzeń historycznych związanych z walką Polaków o niepodległość.

IMG 93981    dyplom za hymn1

Bieg Niepodległościowy

10 listopada w Budzowie już po raz czwarty odbył się Bieg Niepodległościowy, w którym uczestniczyło 12 uczniów naszej szkoły, a w tej grupie III miejsce zajęła Agata Lenik z klasy VIIb, a grupie chłopców  II miejsce wywalczył Wiktor Koper z klasy VIII.

bieg niepodleglosci1   swieto w gminie1

Uroczysta Msza święta

11 listopada o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Budzowie została odprawiona uroczysta Msza św. z udziałem władz gminnych, w nabożeństwie uczestniczył także poczet sztandarowy z naszej szkoły z P. Dyrektor Jolantą Szczerbą i z P. Wicedyrektor Jadwigą Wrzodek.

"Konkurs Wiedzy o Hymnie Narodowym"

W dniach 6-7 listopada 2018r. odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Hymnie Narodowym. Konkurs organizowała biblioteka szkolna. Był on skierowany do chętnych uczniów z klas II-VIII i został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych- klasy II-III oraz IV-VIII. W konkursie wzięło udział 39 uczniów. Celem konkursu było uhonorowanie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i tym samym włączenie się w obchody święta. Udział w konkursie z pewnością dostarczył uczniom wiedzy historycznej i pozwolił dogłębnie poznać historię i wszystko, co wiąże się z jednym z naszych symboli narodowych.

WYNIKI KONKURSU

KATEGORIA: KLASY II-III

I miejsce - Mikołaj Kołacz (kl.IIb)

II miejsce - Martyna Cholewa (kl.IIa)

III miejsce - Jakub Kunas (kl.IIa)

 

KATEGORIA: KLASY IV – VIII

I miejsce - Anna Kazanowska-Krupa (kl.Va)

II miejsce - Wiktor Chromy (kl.VI)

III miejsce - Maria Sala (kl.IVa)