Miesiąc2005
od 09-VI-2015162538

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie

5 listopada (poniedziałek)

Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

W tym dniu wszyscy uczniowie przebierają się za wybraną przez siebie postać bajkową. Trzy osoby najciekawiej przebrane zostaną nagrodzone słodkim upominkiem.

Ponadto każda klasa otrzyma do rozwiązania w tym dniu zestaw pytań dotyczących bajek (test wyboru) - będzie to bój międzyklasowy o miano Znawców Bajek. Klasy otrzymują testy przed pierwszą lekcją. Przewodniczących klas prosimy o dostarczenie w tym dniu wypełnionych testów najpóźniej do godziny 14:00 do biblioteki.

Poza tym klasy I - III w tym dniu będą miały turniej wiedzy na temat bajek "Z bajką za pan brat". Nagrodą dla zwycięskiej klasy będzie pluszowy puchar oraz słodycze.

bal przebieran