od 09-VI-2015144861

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie

5 listopada (poniedziałek)

Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

W tym dniu wszyscy uczniowie przebierają się za wybraną przez siebie postać bajkową. Trzy osoby najciekawiej przebrane zostaną nagrodzone słodkim upominkiem.

Ponadto każda klasa otrzyma do rozwiązania w tym dniu zestaw pytań dotyczących bajek (test wyboru) - będzie to bój międzyklasowy o miano Znawców Bajek. Klasy otrzymują testy przed pierwszą lekcją. Przewodniczących klas prosimy o dostarczenie w tym dniu wypełnionych testów najpóźniej do godziny 14:00 do biblioteki.

Poza tym klasy I - III w tym dniu będą miały turniej wiedzy na temat bajek "Z bajką za pan brat". Nagrodą dla zwycięskiej klasy będzie pluszowy puchar oraz słodycze.

bal przebieran

biblioteka

Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) w 1999 r. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 r. – cały październik.

Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi:

„Książka to przyszłość”

W ramach obchodów MMBSz zapraszamy uczniów do udziału w konkursach organizowanych przez naszą bibliotekę.
Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia biblioteki, zapoznania się z nowościami wydawniczymi oraz do korzystania ze zbiorów.

KONKURSY ORGANIZOWANE DLA UCZNIÓW:
1. Konkurs czytelniczy „Najaktywniejszy czytelnik miesiąca października“
2. Konkurs fotograficzny „Selfie z książką“
3. Konkurs plastyczny "Biblioteka moich marzeń"

INFORMACJE O KONKURSACH W HARMONOGRAMIE KONKURSÓW ORAZ W BIBLIOTECE.
ZAPISY DO KONKURSÓW W BIBLIOTECE

ZAPRASZAMY!