od 09-VI-2015163760

majowe3

30 kwietnia odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca święta majowe:

1 maja - Święto Pracy

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

3 maja - rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

9 maja - Dzień Zwycięstwa

majowe5Uczniowie przypomnieli ważne wydarzenia historyczne związane z tymi świętami. Doniosły charakter uroczystości dodało odśpiewanie hymnu państwowego, obecność pocztu sztandarowego, występy wokalno-instrumentalne prezentujące pieśni patriotyczne oraz taniec z flagą.

majowe2

majowe1

majowe4

sucha1

26 kwietnia odbyła się wycieczka kl. IVa i IVb do Suchej Beskidzkiej i Wadowic.

W Suchej Beskidzkiej uczniowie zwiedzili zabytkowy zespół kościelno-klasztorny z dwoma kościołami, suski Rynek wraz z Karczmą „Rzym” oraz zespół zamkowo-parkowy z renesansowym zamkiem zwanym „Małym Wawelem”.

W Wadowicach grupa miała okazję zobaczyć Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, Plac Jana Pawła II wraz z Bazyliką Ofiarowania NMP oraz Klasztor Ojców Karmelitów Bosych.

sucha2

25 kwietnia gościł w naszej szkole iluzjonista Benny Khermayer, który przedstawił świat z innej perspektywy. Pokazał, że to co niemożliwe stało się możliwe. Wspólnie z uczniami odkrywał przed nimi tajemnice iluzji takich jak: tajemnicza kostka,pompony, lewitujący uczeń, "cyk-cak qubas" , czarowanie, ... .

iluzja1 iluzja2

iluzja4 iluzja3

1 kwietnia uczniowie klas IV-VII uczestniczyli w zajęciach promujących zdrowy styl życia.

zeby zdrowymW ramach spotkania zaprezentowana została piramida zdrowego żywienia i aktywności fizycznej wykonana z prawdziwych produktów spożywczych.

Uczennice klasy VIIa przedstawiły prezentację multimedialną wyjaśniającą, czym jest i jak właściwie rozumieć piramidę zdrowego żywienia.

zeby zdrowym1

W spotkaniu wzięła udział pani Katarzyna Knapczyk – trener klubu Oyama Karate Sokół i instruktor fitness. Z ciekawością wysłuchaliśmy prelekcji, w czasie której pani Katarzyna zachęcała wszystkich do zdrowego odżywiania, bez nadmiaru słodyczy, chipsów i słodkich napojów. Zwróciła uwagę na konieczność aktywności fizycznej, która jest podstawą zdrowia i dobrego samopoczucia.
Na zakończenie pani instruktor poprowadziła zajęcia zumba fitness.

zeby zdrowym2 zeby zdrowym3 zeby zdrowym4 2

22 marca 2019 r. na terenie Kampusu Wielickiego odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie "Na ratunek Ziemi - Tajemnice ziół". 5 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Trąbkach oraz w Szkole Podstawowej w Niegowici odbył się turniej wiedzy ekologicznej "Tajemnice ziół". Naszą szkołę w tej dziedzinie reprezentowali:

ziola2

• Kuba Chromy z klasy Ia zdobywając wyróżnienie w kategorii klas I - III
  • Mikołaj Kołacz z klasy II b - VI miejsce w kategorii klas I - III
  • Malwina Kot z klasy IV b
  • Oliwia Kania z klasy VII b, która zajęła III miejsce w kategorii klas VII - VIII i Gimnazjum.

Uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w konkursach:

• fotograficznym (Joanna Szczepaniak kl. III, Jagoda Sarna kl. Va, Oliwier Cholewa kl. VIIa),
  • literackim (Kinga Chromy kl. VII b) i plastycznym (Antoni Gaura kl. IIa, Martyna Malina kl. III, Anna Zgudziak kl. Vb, Martyna Sala kl. VIIa, Wiktoria Gaura kl. VIIa).
  • II miejsce w konkursie plastycznym w kategorii "Praca przestrzenna" zajęła Marzena Cholewa z klasy Va.

Wszystkim uczniom dziękujemy za wkład pracy włożony w przygotowanie się do konkursów, a laureatom gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia wideorelacji z gali .

ziola3 ziola4 ziola5