od 09-VI-2015149519

Uczniowie naszej szkoły:

Marcelina Rymarczyk (kl.VIII), Jan Kois (kl.VIII), Karolina Chromy (kl.IVa)

zajęli III miejsce w Powiatowym Przeglądzie Kolęd Niemieckojęzycznych w Suchej Beskidzkiej dnia 10.01.2019r.

Gratulujemy!!!

konkurs niem

6 grudnia 2018 roku uczniowie klas pierwszych pojechali na wycieczkę do Opery w Krakowie. Obejrzeli sztukę „O Panu Tralalińskim”, zwiedzili gmach opery i mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z aktorami i żywym słowem. Reakcje i wypowiedzi dzieci świadczą o tym, że wycieczka im się podobała i taki sposób spędzania czasu bardzo przypadł im do gustu. Przez długi czas w szkole wspominali zabawne sceny i wydarzenia z przedstawienia. Nie lada atrakcją było niespodziewane spotkanie ze św. Mikołajem w hallu opery, słodkie upominki, którymi gość obdarował dzieci, no i oczywiście pamiątkowe zdjęcie.

opera1

opera2

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie

5 listopada (poniedziałek)

Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

W tym dniu wszyscy uczniowie przebierają się za wybraną przez siebie postać bajkową. Trzy osoby najciekawiej przebrane zostaną nagrodzone słodkim upominkiem.

Ponadto każda klasa otrzyma do rozwiązania w tym dniu zestaw pytań dotyczących bajek (test wyboru) - będzie to bój międzyklasowy o miano Znawców Bajek. Klasy otrzymują testy przed pierwszą lekcją. Przewodniczących klas prosimy o dostarczenie w tym dniu wypełnionych testów najpóźniej do godziny 14:00 do biblioteki.

Poza tym klasy I - III w tym dniu będą miały turniej wiedzy na temat bajek "Z bajką za pan brat". Nagrodą dla zwycięskiej klasy będzie pluszowy puchar oraz słodycze.

bal przebieran

Uczniowie klas I-III biorą udział w projekcie edukacyjnym „W przyjaźni z książką”. Ma on na celu rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.

W związku z zadaniami zawartymi w projekcie w każdej klasie zorganizowano Dzień Głośnego Czytania z zaproszonymi gośćmi.

czytanieKlasy Ia i Ib

W klasie Ia i Ib tym gościem była pani leśniczy z nadleśnictwa w Suchej Beskidzkiej. Przeczytała dzieciom wstęp do książki „Gang Słodziaków” i wspólnie z nimi ustaliła bohaterów przeczytanego fragmentu. Następnie dzieci obejrzały prezentację o roślinach i zwierzętach żyjących w lesie. Dzieci dzieliły się własnymi doświadczeniami w tym temacie. Rozpoznawały tropy i odgłosy zwierząt. Wspólnie z panią leśniczy ustaliły, jak należy zachować się w lesie. Wyposażone w nową wiedzę o roślinach i zwierzętach jeszcze z większym zapałem chciały słuchać nowych przygód „Gangu Słodziaków”.

Klasy IIa i IIb - 19.10.2018

"Dobrze nam wśród przyjaciół"

Uczniowie kl. IIa i IIb zaprosili swoje  mamy i babcie, dyrekcję szkoły oraz nauczyciela bibliotekarza.
Powitano gości i rozpoczęto w grupach grę planszową z jeżem Jerzykiem. Dzieci i dorośli podawali skojarzenia z wyrazem – dom oraz związane z nim przysłowia. Jedna z babć odczytała głośno opowiadanie ,,Jeż Jerzyk’’, dzieci dopisywały na planszach imiona przyjaciół jeża i wypowiadały się na temat przyjaźni.
Nauczyciel bibliotekarz zadawał pytania dotyczące opowiadania o jeżyku i zaprosił do pracy w grupach (krzyżówka, gra w sudoku.) Na zakończenie podziękowano wszystkim za wspólnie spędzony czas. Zajęcia były atrakcją dla dzieci i stanowiły zachętę do wspólnego głośnego czytania.

Klasa III - 17.10.2018

W klasie III  na zajęcia został zaproszony gość specjalny– pielęgniarka szkolna, Pani Barbara Adamek.
Spotkanie rozpoczęło się od przybliżenia dzieciom sylwetki pielęgniarki. Pani pielęgniarka wymieniła oraz pokazała dzieciom niezbędne atrybuty do niesienia podstawowej pomocy.
Pani Pielęgniarka przeczytała pierwszą część historii o zajęczycy Zuzi. Następnie dzieci bardzo szczegółowo odpowiadały na pytania zadawane przez nauczyciela bibliotekarza. Po drugim fragmencie dzieci nie tylko odpowiadały na pytania, ale również bardzo szczegółowo oglądały fartuch, w którym Pani Pielęgniarka zawitała do klasy. Następnie dzieci rozwiązywały krzyżówkę. Losowały pytania z fartucha pielęgniarskiego. Po ostatnim fragmencie dzieci również odpowiadały na pytania. Następnie Pani Pielęgniarka prowadziła rozmowę z dziećmi na temat sposobów udzielania pomocy innym ludziom w różnych sytuacjach.

biblioteka

Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) w 1999 r. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 r. – cały październik.

Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi:

„Książka to przyszłość”

W ramach obchodów MMBSz zapraszamy uczniów do udziału w konkursach organizowanych przez naszą bibliotekę.
Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia biblioteki, zapoznania się z nowościami wydawniczymi oraz do korzystania ze zbiorów.

KONKURSY ORGANIZOWANE DLA UCZNIÓW:
1. Konkurs czytelniczy „Najaktywniejszy czytelnik miesiąca października“
2. Konkurs fotograficzny „Selfie z książką“
3. Konkurs plastyczny "Biblioteka moich marzeń"

INFORMACJE O KONKURSACH W HARMONOGRAMIE KONKURSÓW ORAZ W BIBLIOTECE.
ZAPISY DO KONKURSÓW W BIBLIOTECE

ZAPRASZAMY!