10 października uczniowie klasy IV uczestniczyli w wycieczce pod hasłem: „ Czy znasz swój region?”.

Pierwszym celem wyprawy był zamek w Suchej Beskidzkiej, gdzie uczestniczyli w zajęciach „ Od Kicka do Białej Damy” oraz zwiedzili zamek  i poznali jego historię. Niezwykłym doświadczeniem było odczucie obecności Białej Damy czyli ducha Anny Wielopolskiej i wizyta w sali tortur. Spacer po parku, który otacza suski zamek, zachwycił kolorami jesieni i oczywiście nie zabrakło „ bitwy na liście”.
Drugim celem wyprawy było miasto Karola Wojtyły – Wadowice. Zwiedzanie – Muzeum – Domu Św. Jana Pawła II – było jak spotkanie z papieżem. Muzeum zachwyca swoją formą. Zamknięciem wycieczki była chwila modlitwy w wadowickim kościele, gdzie Jan Paweł II przyjął sakrament chrztu świętego.