I    Konkurs fotograficzny: Przyłapani na czytaniu
Cele konkursu: rozwijanie zainteresowań czytelniczych, promocja i popularyzacja czytelnictwa,  rozbudzenie zainteresowań artystycznych
Konkurs jest adresowany do wszystkich uczniów klas I-VIII.
Warunki uczestnictwa:
1. Uczestnicy konkursu wykonują zdjęcia. Tematyka zdjęć ma pokazać, że czytanie
w domu, w miejscach publicznych (tj. szkoła, ulica, park, sklep, itp.) to przyjemność i atrakcyjna forma rozrywki wypełniająca wolny czas.
 2. Każdy uczestnik przesyła jedno zdjęcie drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub przynosi zdjęcie zapisane na pendrivie do biblioteki do dnia 25 października 2024 r.
3. Zdjęcie powinno być zaopatrzone w następujące dane : imię, nazwisko, klasa, ewentualnie tytuł zdjęcia.
4. Najlepsze prace zostaną nagrodzone. Wszyscy uczestnicy otrzymają pochwały.
Komisja konkursowa powołana przez organizatora dokona oceny prac fotograficznych, biorąc pod uwagę: pomysłowość, zaskakujące, nietypowe sytuacje, ogólne wrażenie artystyczne.

II  Konkurs plastyczny
Zilustruj tegoroczne hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych
Cele: popularyzacja czytelnictwa, rozwijanie zdolności plastycznych
Konkurs adresowany do uczniów klas I-VIII
Warunki uczestnictwa
1. Zadanie konkursowe polega na samodzielnym wykonaniu plakatu, który zilustruje tegoroczne hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, które brzmi: „Poznajmy się w bibliotece”.
2. Praca powinna mieć format kartki A4 i może być zrobiona dowolną techniką (rysowanie, malowanie, naklejanie, wydzieranka, kolaż).
3. Gotową pracę należy złożyć w bibliotece szkolnej do dnia 25 października 2024 r.
4. Prace oceniać będzie komisja konkursowa.
Ocenie podlegać będą:
- plastyczna interpretacja tematu
- samodzielność wykonania
- estetyka wykonania.
Prace niezgodne z regulaminem nie będą oceniane.
Nagrodą dla zwycięzców konkursu (miejsce I, II, III) jest pochwała oraz nagroda rzeczowa. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pochwały.

III Konkurs na Najaktywniejszego Czytelnika Miesiąca Października.
Osoba, która wykaże się największą aktywnością czytelniczą w miesiącu październiku zostanie nagrodzona pochwałą oraz słodkim upominkiem.

IV Konkurs na Najładniejszą zakładkę do książki w ramach obchodów Dnia Zakładek Do Książek (11 października).
Zaprojektuj papierową dwustronną zakładkę do książki. Daj się ponieść wyobraźni i stwórz ciekawą grafikę.  Możesz umieścić na zakładce odpowiedni tekst. Gotową zakładkę przynieś do biblioteki szkolnej do dnia 15 października. Najlepsze prace zostaną nagrodzone. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pochwały.

Akcja czytelnicza BOOKFLIX - Zaproponuj ciekawą książkę

Głównym celem akcji jest zaspakajanie czytelniczych potrzeb społeczności szkolnej. W związku z powyższym zachęcamy do czynnego włączenia się w tworzenie księgozbioru naszej biblioteki tak, by półki wypełnione były literaturą nie tylko piękną, ale i ciekawą, literaturą nie tylko fachową, ale i użyteczną. Wszystkich uczniów zachęcamy do przedstawiania propozycji książek, które warto przeczytać. Formularze, na których można będzie wpisać tytuł i autora polecanych książek będą do odebrania w bibliotece szkoły. Mile widziana będzie recenzja. Podane propozycje będą uwzględniane przy zakupie nowych książek do biblioteki. Zachęcamy do wspólnego budowania księgozbioru i dodawania ciekawych pozycji książkowych. Czas akcji: od 30 września do 29 listopada 2024 roku.

Wszelkie informacje na temat akcji i konkursów czytelniczych można uzyskać w bibliotece szkolnej.