niepodleglosc1

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca najważniejsze wydarzenia związane z historią odzyskania przez Polskę niepodległości. Występ z tej okazji w głównej mierze przygotowała klasa VII b pod opieką Pani Małgorzaty Goryl oraz Pani Beaty Knapczyk. Uczniów klasy VII b wspierała także klasa VI b, która zapewniła piękną oprawę muzyczną przygotowaną pod okiem Pani Renaty Szczepaniak.

Jak co roku uczestniczyliśmy w akcji „Szkoła do Hymnu” i uroczyste obchody Święta Niepodległości rozpoczęliśmy odśpiewaniem wszystkich zwrotek Mazurka Dąbrowskiego.

Przedstawienie upamiętniało najważniejsze wydarzenia w historii Polski począwszy od rozbiorów, poprzez powstania i wojnę, aż do odzyskania niepodległości. Etapy walki o wolność zostały przedstawione w scenkach: rozbiorów, strajku dzieci we Wrześni, czy też ślubowania żołnierzy wyruszających na front I wojny światowej. Całą oprawę artystyczną uświetniały występy Nikoli Topčagić oraz Michała Pęcka, którzy reprezentowali naszą szkołę w Festiwalu Pieśni Patriotycznej „To Polska – moja Ojczyzna” oraz orkiestry szkolnej, która akompaniowała najważniejsze pieśni narodowe: Hymn Polski i Rotę.

niepodleglosc2

niepodleglosc3

niepodleglosc4

11 listopada w Święto odzyskania przez Polskę nieodległości poczet sztandarowy w składzie: Klaudiusz Chromy, Franciszek Ogarek, Zuzanna Kiepura, Martyna Sasuła, Aleksandra Bogdał, Oliwia Polak, reprezentował naszą szkołę w gminnych uroczystościach, które odbyły się w Budzowie. Uczestniczyli we Mszy świętej, koncercie patriotycznym oraz złożyli zapalny znicz przed pomnikiem.
    Uczniowie naszej szkoły działający w Grupie Apostolskiej przygotowali wieczór patriotyczny dla społeczności naszej miejscowości, który odbył się w kościele parafialnym. Przedstawili piękny taniec, który ukazał nasze narodowe barwy oraz wspólnie z mieszkańcami naszej wsi śpiewali pieśni patriotyczne.

niepod1

niepod2