30 listopada w naszej szkole odbył się IV Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Anglo – i Niemieckojęzycznej. W konkursie wzięło udział 7 szkół podstawowych gminy Budzów. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością tekstów, wspaniałą dykcją i akcentem. Komisja w składzie: Pani mgr Renata Frosztęga-Ryszawy, Pani mgr Krystyna Szczepaniak oraz Pani mgr Magdalena Głowacz, spośród uczestników wyłoniła sześciu najlepszych uczniów. Wyniki są następujące:

I miejsce: Oliwia Wiąch SP w Zachełmnej
II miejsce: Mikołaj Kołacz SP w Bieńkówce
III miejsce: Magdalena Mędrek SP w Palczy

Język niemiecki

I miejsce: Julia Nieciąg SP w Jachówce
II miejsce: Maja Szczygieł SP w Bieńkówce
III miejsce: Maria Burliga SP w Palczy

Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody w postaci bonów upominkowych na zakup książek. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Całe przedsięwzięcie zostało całkowicie sfinansowane przez Komisję Antyalkoholową z Panią Władysławą Miś na czele, działającą przy Urzędzie Gminy w Budzowie.
    Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia.

obcapoezja1

obcapoezja2