8 listopada odbyło się pasowanie pierwszaków na czytelników szkolnej biblioteki. Zapewne dla uczniów klas pierwszych był to dzień pełen wrażeń. Uczniowie klasy Vb przygotowali dla pierwszoklasistów krótkie przedstawienie opierające się na bohaterach różnych bajek. Dzieci miały również okazję odpowiedzieć na kilka zagadek dotyczących znanych nam bardzo bajek. Takich jak np.: ,,Jaś i Małgosia’’, ,,Sierotka Marysia’’, ,,Kot w butach”, ,,Czerwony Kapturek‘’, ,,Calineczka’’ i wiele innych. Każde z dzieci bardzo zaangażowało się w zabawę, a całego przedstawienia słuchało z uwagą. Pierwszoklasiści poznali zasady dotyczące postępowania w bibliotece szkolnej oraz dowiedzieli się jak dbać o książki. Na koniec uczniowie posłuchali piosenki. Od tej pory stali się przyjaciółmi oraz czytelnikami szkolnej biblioteki. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy, ręcznie wykonaną zakładkę, oraz słodycze.

czytelnicy