W dniu 3 grudnia uczniowie klasy VI i VIIb wzięli udział w wycieczce do Krakowa, zorganizowanej z projektu „Poznaj Polskę” i dofinansowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
    Celem wyjazdu było zwiedzenie Reprezentacyjnych Komnat Królewskich na Wawelu oraz Muzeum w podziemiach Rynku, a także poznanie historii i legend związanych z Krakowem.
    Ekspozycja muzealna na Wawelu przybliżyła uczniom zagadnienia omawiane w szkole na lekcjach historii, języka polskiego czy religii. Szczególne zainteresowanie wzbudziły nie tylko słynne arrasy, ale też wyposażenie sal, będących miejscem ważnych wydarzeń państwowych i dworskich.
Przewodnicy starali się zaciekawić uczniów tematyką, opowiadając liczne anegdoty o życiu naszych władców oraz ich rodzin.
    Kolejnym etapem wycieczki był spacer ulicami miasta: od Wawelu – w stronę Rynku. Pani przewodnik ciekawie opowiadała o mijanych po drodze budynkach i pomnikach, które są świadkami historii tego niezwykłego miasta. Były to zarówno historyczne fakty, jak i legendy, np. o krakowskich gołębiach lub o hejnaliście z wieży mariackiej.
    Drugą część wycieczki stanowiło zwiedzanie Muzeum Podziemia Rynku. Po przejściu przez kurtynę z pary wodnej można było odbyć wspaniałą podróż w czasie, a interaktywne mapy, ekrany, projekcje multimedialne oraz zgromadzone artefakty pozwoliły uczniom poczuć klimat średniowiecza.
    Pobyt w Krakowie, mimo dokuczliwego zimna, okazał się wspaniałą lekcją i uświadomił uczestnikom wycieczki, jakie skarby są w mieście, które jest tak blisko nas.

wycieczka krakow