Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (International Day of Fairy Tales Characters) to święto, które corocznie obchodzone jest 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a. Kaczor Donald, Myszka Miki, Smerfy, Kubuś Puchatek, Bolek i Lolek i wiele innych postaci – to jest ich święto, które niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów, zasad gramatyki czy kształtowania właściwych postaw moralnych.

„Jeżeli chcesz aby twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeżeli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek".

                                                                                                   (Albert Einstein)

postacie z bajek

W tym roku będziemy świętować ten dzień w naszej szkole organizując dwa konkursy:

  1.  Konkurs na najciekawsze i najładniejsze przebranie bajkowe.
    Konkurs polega na przygotowaniu, przyniesieniu i przebraniu się w szkole w strój bajkowy. Jury wyłoni zwycięzców, którzy zostaną nagrodzeni. Wszyscy uczestnicy otrzymają pochwałę do dziennika. UWAGA! Mile widziane ręcznie wykonane przebrania. Strój należy przynieść 5 listopada (w piątek)
  2. Konkurs figur bajkowych.
    Konkurs polega na wykonaniu figury postaci z bajki z plasteliny lub z masy solnej. Figura powinna mieć co najmniej 15 cm wysokości. Gotową pracę należy przynieść do 15 listopada do biblioteki szkolnej. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni. Autorzy wszystkich prac otrzymają pochwałę do dziennika.

Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursach!