Dopasuj wielkość czcionki:

Zwiększ . Wyzeruj . Zmniejsz

Szkoła Podstawowa

im. Świętej Królowej Jadwigi w Bieńkówce

Get Adobe Flash player

    17 czerwca przeprowadzono II Szkolny Konkurs Układania Kostki Rubika. Mimo, że grupa uczestników była nieliczna, to nie zabrakło wielkich emocji. W konkursie wzięli udział: Konrad Wołowiec (kl.VIa), Miłosz Kania (kl. VIIa), Dawid Kania (kl.VIIa), Amelia Pabis (kl.VIII), Andrzej Sałapat (kl.VIII). Gościem specjalnym był MISTRZ 2019 - Michał Chromy, który zasilił skład komisji konkursowej. Wybierając najlepszych speedcuberów zawodnicy walczyli w 3 kategoriach, uzyskując następujące miejsca:

Kategoria - sześcian 3x3

I miejsce - Andrzej Sałapat

II miejsce - Konrad Wołowiec

III miejsce - Amelia Pabis

Kategoria - sześcian 2x2 

I miejsce - Konrad Wołowiec

II miejsce - Miłosz Kania

III miejsce - Dawid Kania

Kategoria - piramida

I miejsce - Andrzej Sałapat

II miejsce - Miłosz Kania

III miejsce - Dawid Kania

Na podstawie wszystkich rozgrywek i układania kostek dodatkowych wybrany został Mistrz Układania Kostki Rubika 2021, którym został Andrzej Sałapat oraz wicemistrz - Konrad Wołowiec.

Ponieważ radość układania kostek Rubika jest wielka, więc spontanicznie narodził się pomysł przeprowadzenia pokazów w klasach. Wszyscy uczniowie przyjęli uczestników z wielkim entuzjazmem, a Mistrzowie 2019 i 2021 w czasie pokazów rozgrywali między sobą pojedynki. Michał przypieczętował swoje mistrzostwo nie dając się pokonać ani razu. Pokaz był bardzo dobrą promocją konkursu i natychmiast pojawili się nowi miłośnicy kostki Rubika, których oczywiście zapraszamy za rok.

20210617 102139