od 09-VI-2015201765

dzieci malujaTen rok szkolny był rokiem bardzo trudnym i urozmaiconym. Zaczynaliśmy naukę w Budzowie, później przenieśliśmy się wreszcie do nowego budynku naszej szkoły w Bieńkówce. Radość z przebywania “u siebie” nie trwała jednak długo. Wszelkie plany pokrzyżowała nam pandemia. Znów trzeba było odnaleźć się w nowej sytuacji. Ten czas nauki “na odległość” nie był czasem wytchnienia, ani dla uczniów ani dla nauczycieli. Przez te kilka miesięcy wszyscy bardzo wytrwale pracowali. Był to czas nauki, ale i twórczości. W zaciszu uczniowskich domów powstawały bardzo ciekawe i pomysłowe prace plastyczne, którymi chcemy się dziś pochwalić. Zapraszamy do obejrzenia naszej mini-galerii prac plastycznych zawierającej najciekawsze projekty:

Pojazd kosmiczny

Balowa torebeczka dla Kopciuszka

Wycinanka ludowa

Mozaika

Wymarzony ogród

Rodzaje ornamentów

Portret

Pop-Art

Projekt 3D

jadwiga

8 czerwca jest dla naszej szkoły dniem wyjątkowym.

Każdego roku odbywała się wtedy uroczysta Msza Święta oraz akademia poświęcona wspomnieniu Patronki naszej szkoły - Świętej Królowej Jadwigi.

Ten rok jest wyjątkowy.
Nie mogliśmy być razem w tak ważnym dla naszej szkolnej społeczności dniu.
Nasi uczniowie nie zapomnieli jednak o swojej patronce.
Z okazji Jej imienin przygotowali portrety naszej pięknej, dobrej i mądrej królowej.

Oto Święta Królowa Jadwiga w oczach uczniów klas piątych.
Zapraszam do obejrzenia naszej mini - galerii.

wielkanocZ okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr, zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze. Wiary w to, że znowu wszystko będzie dobrze. Wielu wspaniałych chwil w gronie rodzinnym. Uśmiechów bliskich i nieznajomych, które pozwalają lżej oddychać i szczęścia, które niejednokrotnie ocala nam życie.

Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy
Szkoły Podstawowej im. Świętej Królowej Jadwigi
w Bieńkówce

eko

W dniu 5 marca 2020r. odbył się

Małopolski Konkurs Ekologiczny „Na ratunek Ziemi”

organizowany przez Szkołę Podstawową w Trąbkach i objęty honorowym patronatem m.in. Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Kopalni Soli w Wieliczce.

Temat tegorocznej już XX edycji konkursu brzmiał : „Zdrowie i sól”. W turnieju wiedzy naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów :

Jakub Kunas z klasy IIIa oraz Maria Szczurek z klasy VIIIb.

Obydwoje wykazali się ogromną wiedzą uzyskując tytuły laureatów konkursu.
Jakub zdobył I miejsce w kategorii klas I – III
Marysia zdobyła III miejsce w kategorii klas VII - VIII

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

25 lutego  dla uczniów klas I – III zorganizowano Zabawę karnawałową, która odbyła się na Sali gimnastycznej. Zabawę prowadził niezastąpiony DJ Dominik, który przygotował dla dzieci wiele atrakcji. Najpierw wszyscy uczniowie zaprezentowali swoje bardzo pomysłowe stroje karnawałowe, później było przechodzenie pod liną, zabawy z balonami, wyścigi na hulajnodze, skoki na piłce oraz taneczne szaleństwo przy dźwiękach najpopularniejszych przebojów i błyskach dyskotekowych lamp. Wszyscy świetnie się bawili.

karnawal10