od 09-VI-2015181040

gazetka2 2

Jeszcze cicho .... jeszcze pusto .... ale już niedługo nasza szkoła zatętni życiem.

Po półtorej roku z radością wracamy "do domu".

gazetka3 3 gazetka 2

10 stycznia w Suchej Beskidzkiej odbyły się  zawody powiatowe w pływaniu. Nasi uczniowie pokazali, że nadal są w doskonałej formie i poraz kolejny wywalczyli miejsca na podium:

Jakub Sala (kl.IIIb) - I miejsce

Kuba Chromy (kl.IIa) - I miejsce

Kacper Surmiak (kl.Va) - II miejsce

Gratulujemy emotka ok

plywanie jakub plywanie kacper plywanie kuba1

6 grudnia to dzień dobroci. Do naszej szkoły przybył Święty Mikołaj i obdarował nas prezentami.

Dziękujemy za radość jaką co roku wnosi do naszej społeczności.

mikolaj

Dziękujemy za ogromne zaangażowanie i hojność.

Był to bardzo radosny dzień, ale i bardzo męczący, co było szczególnie widać po pomocnikach Świętego Mikołaja. Ale, że radość pomagania jest wielka, więc uśmiech nie zniknął z ich twarzy.

aniolki

16 listopada w Liceum Ogólnokształcącym w Suchej Beskidzkiej uczniowie naszej szkoły zadebiutowali w Maratonie Matematycznym. Była to 12 edycja konkursu,  w której walczyło 14 szkół podstawowych z powiatu. Zadania konkursowe podzielone były na trzy etapy. Najtrudniejszy był etap pierwszy, który zawierał zadania na dowodzenie.

Nasza drużyna w składzie : Oliwia Malina, Robert Bogdanik, Aleksander Kazanowski-Krupa zajęła V miejsce tracąc zaledwie 2 punkty do podium .

maraton mat

5 listopada krakowscy aktorzy Wojciech Habela i Jacek Lecznar w spektaklu pt. "Sen o Helladzie. Mitologia. Świat antycznej Grecji" przybliżyli uczniom początki świata według mitologii greckiej, dzieje teatru greckiego i starożytnej olimpiady. Nasi uczniowie mogli spróbować gry aktorskiej, bo wcielali się w rolę Uranosa i Gai oraz wyroczni delfickiej. Wyrocznia odpowiadała na pytania zadawane z widowni. Aktorzy w atrakcyjny sposób przekazali bardzo dużo ciekawych treści o świecie antycznym.

Spektakl był wspaniałym przypomnieniem i uzupełnieniem wiedzy historycznej.

mitologia2 2 mitologia3 2