Szkoła Podstawowa

im. Świętej Królowej Jadwigi w Bieńkówce

Get Adobe Flash player

Losowe foto.

img_8558
img_8141
img_8654

Licznik

Dziś68
Wczoraj95
Tydzień68
Miesiąc602
od 09-VI-2015187327

Obecnie

2
Osoba/y

biblioteka

BIBLIOTEKA SERDECZNIE ZAPRASZA
DO UDZIAŁU W IMPREZACH I KONKURSACH CZYTELNICZYCH
PLANOWANYCH W PIERWSZYM SEMESTRZE.

 

W miesiącu październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Chcąc uczcić to święto proponujemy nasz szkolny międzyklasowy konkurs polegający na tym, że każda klasa wykona


PLAKAT PROMUJĄCY CZYTANIE KSIĄŻEK I KORZYSTANIE Z BIBLIOTEKI.


Plakat powinien być wielkości co najmniej kartki bristol, zawierać tekst lub hasło promujące czytelnictwo i bibliotekę oraz symboliczne obrazki, rysunki i wszystko to co pasuje do tematu. Technika prac dowolna (przyklejanie, malowanie, wydzieranie, rysowanie). Na prace biblioteka czeka do końca pierwszego tygodnia listopada.
Nagrodą za zwycięstwo jest puchar dla zwycięskiej klasy, słodycze, pochwała dla każdego, kto się zaangażuje oraz przede wszystkim wielka wielka satysfakcja!!! :)

W październiku wybierzemy także NAJAKTYWNIEJSZEGO CZYTELNIKA MIESIĄCA!!!

Kolejnym konkursem jest tak zwany NIEUSTAJĄCY KONKURS CZYTELNICZY.
Co miesiąc będzie podane na tablicy ogłoszeń w bibliotece jakieś zadanie czytelnicze. Rozwiązanie zadania należy napisać na kartce i wrzucić do specjalnej skrzynki w bibliotece. W ostatni dzień miesiąca zostanie wylosowanych trzech uczniów z poprawnym rozwiązaniem. Zwycięzcy otrzymają słodkości. A wszyscy uczestnicy konkursu pochwały do dziennika.

5 listopada odbędzie się Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Już teraz prosimy o zaplanowanie przebrania. Ogłaszamy w tym dniu
KONKURS NA NAJCIEKAWSZE BAJKOWE PRZEBRANIE.

No i oczywiście dla każdej klasy zaplanowany został KONKURS CZYTELNICZY. Zgodnie z harmonogramem, który wisi na tablicy ogłoszeń.

Harmonogram konkursu czytelniczego

Wszelkie informacje o konkursach znajdują się w bibliotece, na tablicach ogłoszeń oraz na naszej szkolnej stronie internetowej.

 

Zapraszamy!